Ziemassvētku priekšvakarā mani – Pilnmēnesi – Rūķu darbnīca ielūdza ciemos Madonā uz Ziemassvētku tirdziņu. Pašķīru mākoņu aizkarus un noteiktajā laikā biju klāt, un biju tik ļoti pārsteigts, ka tajā visā gribu ar jums padalīties.
Saieta laukumā uz lielā ekrāna ir izlasāma visa informācija par notiekošo, blakus – staltā egle izrotāta kā princese, vien strūklaka neburbuļo, bet viz pasakainā krāšņumā. Ierodas "Vērtumnieki" ar visu bluķi, dziesmas un ticējumi birst kā no pārpilnības raga, visi dodas uz skaistu, baltu telti – laikam no Ziemeļiem atvesta. Es arī līdz ar visiem. Ak tu manu dieniņ, kas tai teltī iekšā – mūsu mīļā dienišķā maizīte, gaļiņa (gan svaiga, gan jau pagatavota un svētku galdā liekama), zirņi, sulas, alus, pat vīns, medus, bērnu kārums –
karameles, un tam visam pāri bišu vaska sveces un dažnedažādas piparkūkas. Viss goda vietā celts. Arī par tiem, kas ilgāk grib uzkavēties Ziemassvētku tirdziņa teltī, ir padomāts, te var nobaudīt karstu zupu, štovētus kāpostus, karstu dzērienu. Un, kad tā esi labi ieturējies, var doties uz dāvanu stendu – linu izstrādājumi, adījumi, filcētas skaistumlietas, silti plecu lakati un eko rotaļlietas. Mīļie, ko tādu Madonā uz Ziemassvētkiem es pieredzēju pirmo reizi.
Manu domu noķēra cita balta doma, un es piekritu kļūt par paldies nesēju: – No Ziemassvētku sliekšņa, pa zvaigžņotu laipu uz Jaungadu – vislielākais paldies lai tiek Madonas novada pašvaldības ļaudīm, bet īpaši Ilzei Riekstiņai, Ilzei Voginai, Romānam Hačatrjanam, –
no Rūķu darbnīcas, "Domu pieturas", Judītes Ezerkalnes, Ilonas, Baibas, Vivitas Vecozolas, ZS "Kalna-Maruškas", ZS "Aizupes", ZS "Jāņkalni", Egila Ezerkalna, SIA "Madonas maiznieks", SIA "Madonas alus", SIA "Madonas Alus Darītava", SIA "Madonas karameles", SIA "TD Sveķi".
Un arī no manis –
PILNMĒNESS