Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunajiem ir, ko pamācīties

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 22.12.2015.

Jaunajiem ir, ko pamācīties
Burtu lielums

„Madonas pensionāri ikdienā iesaistīti tik daudzās aktivitātēs, ka biedrībai ir sarežģīti izdomāt, ko vēl jaunu varētu piedāvāt", tā par aptuveni 190 Madonas pilsētas pensionāru biedrības biedru ikdienu „Staram" izteicās biedrības vadītāja Erita Padoma.

Pēc viņas minētā, jaunu biedru pieplūdums biedrībā neapsīkst. Pensionāri iesaistās dažādās aktivitātēs, piedalās nodarbībās, lekcijās, brauc ekskursijās. Piemēram, nesen apmeklēta Cesvaine. Dažu ekskursijas dalībnieku vecums pat pārsniedzis 90 gadu slieksni.

Mēra asinsspiedienu
Arī gada nogale Madonas senioriem paiet aktīvi. Pagājušajā piektdienā, laikrakstam ciemojoties biedrības telpās Parka ielā 4, visiem, kuri to vēlējās, bez maksas tika pārbaudīts asinsspiediens, kā arī noteikts cukura līmenis asinīs.
– Šādu pārbaudi veicam aptuveni reizi mēnesī. Biedrībā darbojas vairāki pensionēti mediķi, kas ne tikai biedrības biedriem, bet ikvienam, kas ir ieradies, izmēra asinsspiedienu un nosaka cukura līmeni. Pensionāru atsaucība parasti ir liela, – atzina Erita Padoma.
Pieredzējusī mediķe Valentīna Vanaga neslēpa, ka Madonas seniori lielākoties ir veselīgi.
– Mūsu pensionāri sporto, vingro, aktīvi nūjo. Domāju, ka daudzi jaunie veselības ziņā nespēj turēt viņiem līdzi, – uzsvēra Valentīna Vanaga.
Erita Padoma norādīja, ka biedrībā aktīvi darbojas vairākas kopas, kuru dalībnieki iet vingrot, nodarbojas ar adīšanu, veic sveču dekupāžu, savus darinājumus pēc tam dāvājot jubilāriem. Paralēli tam seniori darbojas arī vairākos koros un deju kolektīvos.
Arī 2015. gada nogalē un nākamā gada sākumā biedrībai aktivitāšu netrūks. 29. decembrī pulksten 13 Madonas pilsētas 2. vidusskolas aktu zālē tiks rīkota biedrības balle, kurā tiks godināti vairāki seniori, kā arī uzstāsies orķestris "Meldiņš" no Lubānas. Savukārt 22. janvārī biedrība organizēs ekskursiju uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku Rīgā.

Vēlas koordinatoru
Madonas pensionāru biedrības vadītāja sarunā atklāja, ka, lai gan līdzšinējā sadarbība ar pašvaldību ir bijusi ļoti veiksmīga, viņasprāt, būtu nepieciešams, lai pašvaldības paspārnē darbotos nevalstisko organizāciju koordinators.
– Madonas novadā darbojas ļoti daudz nevalstisko organizāciju. Manuprāt, būtu nepieciešams, cilvēks, kurš daļēji koordinētu to darbu, jo bieži vien mūsu aktivitātes pārklājas. Nereti mums šķiet, ka nedaudz paliekam nomalītē vai esam tādā kā lūdzēju lomā, taču šāds cilvēks varētu palīdzēt un pateikt, kur pensionāri, kas joprojām ir aktīva sabiedrības daļa, var būt noderīgi, vai tā būtu dalība dažādos pasākumos vai pašu biedrības aktivitātēs. Koordinators arī varētu apzināt nevalstisko organizāciju vajadzības un būt kā mūsu starpnieks ar pašvaldību, domi, – skaidroja Erita Padoma.
Kā vienu no šī speciālista darba jomām biedrības vadītāja arī saskata novada pensionāru biedrību pulcēšanu kopā.

Izremontē biedrības telpas
Izmaiņas šogad skārušas arī Madonas pensionāru biedrības telpas ēkā Parka ielā 4.
– Telpās remonts nebija veikts jau vairāk nekā 10 gadu. Madonas novada pašvaldības dome sociālajam dienestam, lai veiktu remontu, iedalīja 600 eiro, taču, vērtējot padarīto darbu, šķiet, ka ieguldīts ir vairāk, jo abās telpās nomainīts grīdas segums, elektroinstalācija, ieliktas jaunas durvis un veikti citi darbi. Esam ļoti pateicīgi par šo ieguldījumu, – remontētās telpas izrādīja pensionāru biedrības vadītāja.
Biedrība ik pa laikam izmanto arī plašo telpu blakus esošajā nesen remontētajā ēkā Parka ielā 6.
– Pirmā stāva zālē regulāri rīkojam lekcijas, kā arī uzņemam ciemiņus no citiem novadiem. Nesen pie mums viesojās pensionāri no Kokneses un Viļakas. Pirms kāda laika šajās telpās arī rīkojām jubilāru godināšanu, – stāstīja Erita Padoma, piebilstot, ka pensionāriem Parka ielā 6 tiek nodrošināta arī iespēja nomazgāties.
Tikšanās noslēgumā Erita Padoma vēlējās izteikt pateicību Madonas novada pašvaldībai, Madonas pilsētas 2. vidusskolas un Madonas novada sociālā dienesta kolektīvam, kā arī visiem tiem, kuri šogad un arī iepriekšējos gados snieguši atbalstu biedrībai un tās biedriem.

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px