Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Uzņēmēju dienā vienīgais deficīts – sniegs

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 21.12.2015.

Uzņēmēju dienā vienīgais deficīts – sniegs
Burtu lielums

Vai Ziemassvētku noskaņojums ir atkarīgs tikai no sniega, kas decembrī globāli sasilušajā ziemā pats ir īsts brīnums? Ziemassvētku noskaņojums atnāk arī līdz ar svētku gaidīšanu, dekoriem, svecēm, eglīti, dāvanu gādāšanu, piparkūku smaržu, cienasta sarūpēšanu, priekšnesumiem. 19. decembrī Madonas sporta centrā norisinājās Madonas novada Uzņēmēju diena, kas pulcēja gandrīz 80 ražotāju, amatnieku, mājražotāju, rokdarbnieku, skolēnu mācību firmu. Izstādē tirdziņā varēja gan degustēt, gan cienāties, gan nopirkt un apbrīnot, ko ar izdomu darinājušas prasmīgas rokas. Bija pārstāvēts gan Madonas novads, gan kaimiņu novadi, kā arī ieradušies viesi no Gruzijas – sadraudzības pilsētas Boržomi pašvaldības. Arī par stendu noformējumu varēja priecāties.

Ienākot zālē, Kalsnavas arborētuma stends sagaidīja ar čiekuru rūķiem, dekoriem, arī ar eglītēm podiņos, ko greznoja rūķu cepures. Lubānas amatnieku stendā ne tikai redzējām lieliskus rokdarbus, bet arī sastapām Laimes lāci, bet saimnieciskās darbības veicējas mārcēnietes Ilonas Mihaļčenko-Zahares rokdarbu stendā apbrīnojām sniegavīru (ja reiz nav sniega, tas izveidots no tukšām plastmasas glāzēm).
Protams, pārsteigums bija arī no Tobāgo atbraukušais latviski runājošais viesis Stīvs Dzelzītis (pasākuma vadītājs Imants Pulkstenis), kas gatavojās parakstīt Madonas novada pašvaldības un Tobāgo sadarbības līgumu, līdz ar to iepazinās ar uzņēmēju un mājražotāju piedāvājumu.
Jau trešo gadu Madonas novada Uzņēmēju dienas izstāde pārsteidza ar savu bagātīgo piedāvājumu, un tie, kas apmeklēja Ziemassvētku izstādi tirdziņu, tukšām rokām mājās neaizgāja.
Trešās Madonas novada Uzņēmēju dienas izstādi atklāja Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters: – Prieks redzēt tik daudz tirgotāju un pircēju. Tradicionālā Ziemassvētku izstāde tirdziņš ir tik piepildīts, amatnieki strādājuši godam, netrūkst nekā, vienīgais deficīts šodien ir sniegs. Iespējams, ka kāds to saražos un arī notirgos – viss vēl priekšā, un ceru, ka mūsu bizness reaģēs arī uz šo deficīto lietu. Prieks un gandarījums par to, ka mūsu ražotāji un amatnieki ir tik aktīvi, un, lai arī trūkst Ziemassvētku baltuma, tomēr ir prieks sirdī – par to, ka viss notiek, par to, ka cilvēki prot radīt svētku noskaņu arī pirms Ziemassvētkiem.
Uzņēmēju dienas izstādē centrālā vieta bija atvēlēta ražotāju apvienībai "Ražots Madonas novadā". Tajā piedalījās: AS "Lazdonas piensaimnieks", SIA "Madonas patērētāju biedrība" ražotne "Madonas maiznieks", Bērzaunes pagasta ZS "Aizupes", SIA "TD Sveķi", SIA "Madonas karameles", SIA "Madonas Alus Darītava", SIA "Madonas alus", SIA "Domu pietura" ar mājās ražotu vīnu, Egils Ezerkalns ar mājās kūpinātu gaļu, Kalsnavas pagasta ZS "Cepļi" ar lauku labumiem, IK "55 mārītes" ar zāļu tējām, ZS "Kalna-Maruškas" ar medu un biškopības produkciju.
Pirmo reizi izstādē piedalījās šuvēja Dana Bidiņa, kas iepazīstināja ar pašas šūtajiem sieviešu apģērbiem, starp kuriem bija arī kāzu kleita. Viņa šogad uzvarēja arī Latvijas šuvēju konkursā atlasē uz "Eiro Skills". Kā vienmēr apbrīnotas bija Ilonas Roštokas filcēšanas darbnīcā tapušās pirts cepures, čības un jaunums – zābaki. – Uz izstādēm un tirdziņiem ir jābrauc, kā gan citādi savu veikumu parādīsi? –
sacīja galdautu, skaisto dienasgrāmatu izšuvēja Vineta Meistere no Cesvaines. Par piparkūkām bija parūpējusies Līgas Dumerānes kafejnīca, Judīte Ezerkalne līdz ar lakatiem un nelielām dāvaniņām bija sagatavojusi arī piparkūku mīklu. Īstus mākslas darbus, kas tapuši no piparkūku mīklas, bija atvedusi mājražotāja Daila Vanaga no Lielvārdes novada. Viņas darbnīcā katrs varēja izgreznot savu svētku piparkūku. – Paši audzējam, paši strādājam, paši ražojam – no purva līdz realizācijai, – SIA "Ušuru kūdra" lielogu dzērveņu veselīgo produkciju raksturoja ražotnes pārstāve Agrita Brūniņa. Daudz degustētāju un arī pircēju bija vietējiem mājas vīna un alus ražotājiem, bet Gruzijas ciemiņu stendā, lai gan nebija iespēju nopirkt, varēja nogaršot vīnogu sulas un valriekstu konfektes, Boržomi minerālūdeni, kā arī nacionālo čaču un vīnu. – Brauciet pie mums ciemos! – viesmīlīgi aicināja viesi no Gruzijas, piedāvājot iepazīt tūrisma kartes un bukletus.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px