Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jau trešo gadu pulcē audžuģimenes

LAURA KOVTUNA

Autors • 15.12.2015.

Burtu lielums

Jau par tradīciju kļuvusī audžuģimeņu pēcpusdiena arī šogad pulcēja plašu Madonas novadnieku pulku – aizvadītajā nedēļā audžuvecāki un viņu audžubērni tikās Liezēres kultūras namā.

Kā atklāj Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Ineta Stasjule, šī audžuģimeņu tikšanās tiek rīkota jau trešo gadu. Katru reizi tiek izvēlēts kāds no pagastiem, kurā dzīvo audžuģimenes. – Šogad izvēlētais Liezēres pagasts ir gana bagāts, jo tajā dzīvo trīs audžuģimenes. Kopumā Madonas novadā ir 19 audžuģimeņu, kurās aug 45 bērniņi, –
pastāsta Ineta Stasjule.
Viņa atminas, ka ideja par šādu pasākumu radusies audžuģimeņu atbalsta grupas tikšanās laikā, kas norit reizi mēnesī. Bāriņtiesas priekšsēdētāja turpina: – Mērķis ir atbalstīt audžuģimenes un veicināt cilvēku iesaistīšanos, kā arī mazliet parādīt viņu ikdienu. Tāpat svarīgi, lai audžuģimenes var tikties savā starpā, atpūsties, baudīt skaistus svētkus pateicībā par viņu sirds darbu, visi bērni jau ir sadraudzējušies. Tas ir jauki. Savukārt bāriņtiesas darbiniekiem tā ir lieliska iespēja tikties ar ģimenēm, redzēt, kā kuram klājas. Arī apkārtējie iedzīvotāji šīs mūsu aktivitātes pamana, kas nav mazsvarīgi.
Ineta Stasjule vērtē, ka pasākuma mērķi izdodas gana veiksmīgi. Lielākais gandarījums ir par to, ka aizvadītā gada laikā klāt nākusi viena audžuģimene – arī no Liezēres pagasta. Tuvojoties gada beigām, bāriņtiesa izvērtē audžuģimenes: – Priecājamies, ka visas ģimenes ir strādājušas ar pozitīvo zīmi, šie cilvēki patiesi ir ieinteresēti sniegt atbalstu un palīdzēt audžubērniem.
Tas ir svarīgi, jo audžuģimenēs bērni visbiežāk nonāk ar dažādām problēmām, iepriekš savās bioloģiskajās ģimenēs viņi nereti ir cietuši. Par to svētku reizē cenšas nerunāt, tomēr dzīves ikdiena audžuvecākiem ir gana grūta, tāpēc šo darbu patiesi var veikt tikai nesavtīgi un līdzcietīgi cilvēki. – Problēmu, kā it visā, ir daudz, un, protams, resursu un atbalsta mehānismu no valsts puses vienmēr varētu būt vairāk. Tomēr cenšamies maksimāli strādāt, sniegt atbalstu, tiek rīkotas psiholoģiskā atbalsta grupas tikšanās, ja nepieciešams, piesaistām speciālistus un tamlīdzīgi, – atzīst Ineta Stasjule.
Tāpēc audžuģimeņu pēcpusdiena vienmēr ir kā patīkama izraušanās no ikdienas grūtumiem. Uz pasākumu bija ieradušās 14 ģimenes, daži nevarēja ierasties darba vai slimības dēļ. Klātesošos priecēja ārpusģimenes atbalsta centra „Ozoli", kultūras nama, kā arī pārstāvēto pagastu sarūpētie priekšnesumi; bērni gāja rotaļās un ķekatās.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px