Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunās valdības veidošanas process

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 10.12.2015.

Burtu lielums

Pirmdiena sākās ar „karstu ziņu" – demisionējusi premjeres Laimdotas Straujumas valdība! Viedokli par turpmāko jaunās valdības veidošanas procesu lūdzu izteikt Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu un Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.

Politiskais cirks
– Mans personīgais viedoklis – valdības krišana un maiņa ir viens liels politiskais cirks, un paši politiķi varbūt nesaprot, ko viņi īsti grib. Vēl jo vairāk, ja par premjera amata kandidāti tiek kūrēta Solvita Āboltiņa, tad vispār ir grūti saprast „Vienotības" domas un virzību, uz ko tā tiecas, – akcentē Aigars Šķēls. – Man šķiet, ka valdībai tomēr vajadzētu strādāt visus četrus gadus – no vienām Saeimas vēlēšanām līdz nākamajām. Tad vismaz kaut kādu atbildību no ministriem varētu prasīt arī vēlētāji. Bet tā valdības pie mums mainās biežāk nekā gadalaiki. Sekas – nepārtrauktas reformas aiz katra premjera, aiz katra ministra, un nekas netiek pabeigts. Izskatās, ka nākamās valdības veidošana varētu tikt uzticēta „Vienotībai", taču jebkurā gadījumā galavārds būs jāsaka mūsu novadniekam – Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Cerams, ka šajā situācijā viņš izvēlēsies iespējami labāko risinājumu.

Jāgaida un jāvēro
– Pagaidām vēl grūti prognozēt, cik raiti veiksies jaunās valdības veidošana, taču diez vai tas izdosies šogad. Ziemassvētki ir ļoti tuvu, bet Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un partiju konsultācijas tikai sākušās. Ja pēc demisijas aizejošā valdība vai partijas, kuras cer, ka tās spēs izveidot jauno valdību, ar konkrētu piedāvājumu nāktu uzreiz (arī šāda pieredze Latvijā ir bijusi), tad Jauno gadu, iespējams, varētu sagaidīt arī ar jaunu valdību, – uzskata Andrejs Ceļapīters. – Taču tas, kā var noprast, koalīcijas partneru starpā nav īsti izrunāts. Šim procesam es, tāpat kā visi, tikai sekoju, klausos un skatos, kā tas attīstās. Arī par valdības demisiju uzzināju pirmdienas rīta pusē no kolēģiem, kuri sociālajos tīklos ielūkojas biežāk. Iepriekš par to nebiju informēts, bet superpārsteigums gan tas nebija, jo publiskajā telpā jau par to daudz runāja. Attiecībā uz nākamo valdības koalīciju – jo plašāka pozīcija un atbalsts lietām, kas jāvirza, jo vieglāk strādāt un īstenot izvirzītos mērķus. Vismaz tāda ir mana pieredze, ka, jo vairāk komandā ir to, kuri strādā „par", nevis „pret", jo vieglāk ir īstenot idejas. Bet var jau būt, ka Saeimā ir citādāk, taču man šķiet, ka būtu labi, ja jauno valdību veidotu plašāka koalīcija nekā tagad.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px