Pašvaldības aģentūra „Cesvaines tūrisma centrs" šobrīd veic divas iedzīvotāju un Cesvaines viesu aptaujas.
– Jau kādu laiku Cesvaines novada pašvaldības mājas lapā esam lūguši respondentus atbildēt, kādas ar tūrismu saistītas aktivitātes būtu nepieciešams attīstīt Cesvainē. Šobrīd aptaujā ir piedalījušies 178 cilvēki – 42,7 procenti jeb 76 aptaujas dalībnieki rosina sezonas laikā Cesvainē atvērt vasaras kafejnīcu, 18 procenti jeb 32 aptaujāto uzsver velonomas nepieciešamību, 25,8 procenti (46 dalībnieki) atbalsta zemnieku un amatnieku tirdziņus, 9,6 procenti (17 balsis) – tūrisma centra organizētos velopārgājienus, ir arī citi priekšlikumi. Katrā ziņā aptauja palīdz noskaidrot iedzīvotāju un mūsu viesu vēlmes un tos virzienus, kuros aģentūrai vajadzētu vairāk strādāt, – „Staru" informē pašvaldības aģentūras „Cesvaines tūrisma centrs" direktore Diāna Glaudāne. – Savukārt mājas lapas sadaļā „Pašvaldības aģentūra „Cesvaines tūrisma centrs"" pieejama aptauja Cesvaines pils apmeklētājiem, kurā, lai pilnveidotu mūsu darba kvalitāti, vēlamies noskaidrot pils apmeklētāju apmierinātību ar saņemtajiem pakalpojumiem, kā arī uzklausīt priekšlikumus turpmākai attīstībai. Šajā aptaujā mēs jautājam, kas rosinājis apmeklēt Cesvaines pili un kā cilvēki vērtē par to pieejamo informāciju, gida pakalpojumus, uz vietas nopērkamo suvenīru klāstu, saņemto informāciju par tūrisma iespējām Cesvaines novadā utt.
Šī aptauja pieejama arī papīra formātā turpat pilī, un mēs aicinām tūristus atvēlēt laiku un aizpildīt to. Tam, starp citu, cilvēki vairāk atsaucās, tomēr kopumā, manuprāt, sabiedrība ir samērā kūtra. Varbūt tāpēc, ka anketas aizpildīšana prasa zināmu laiku, vieglāk jau ir pateikt kaut ko mutiski, tajā skaitā arī atzinīgus vārdus. Bet mūsu uzdevums ir izpētīt cilvēku vēlmes, un mutisko informāciju mēs ne vienmēr varam pamatoti izmantot, vairāk balstāmies uz aptauju rezultātiem, tāpēc arī lūdzam cilvēkus būt atsaucīgākiem.