Pagājušajā nedēļā laikrakstu „Stars" sasniedza iedzīvotāju runas, ka arī Madonā parādījušies pirmie nelegālie bēgļi, tie esot izmitināti Valsts policijas Madonas iecirkņa izolatorā. Lai pārbaudītu šo informāciju, sazinājāmies ar Valsts Robežsardzes darbiniekiem.
Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Madonas nodaļā apstiprināja, ka pirms laiciņa sadarbībā ar Valsts policijas Madonas iecirkni tā izolatorā mitinājušies vairāki nelegālie patvēruma meklētāji.
– Nelegālie imigranti gan netika aizturēti pašā Madonas reģiona teritorijā, bet gan pierobežā. Tā kā visos citos tuvākajos policijas iecirkņu izolatoros tobrīd norisinājās remonts vai tie nebija pieejami, šie cilvēki tika nogādāti uz Madonas izolatoru. Oktobra sākumā tika aizturēti 6 Vjetnamas pilsoņi, kas Imigrācijas likuma ietvaros nonāca izolatorā un tur uzturējās līdz savai tiesas sēdei, jo bija nelikumīgi šķērsojuši robežu. Tāpat aptuveni pirms mēneša pierobežā tika aizturēti 5 Pakistānas pilsoņi, kas prasīja patvērumu, bez jebkādiem personu apliecinošiem dokumentiem. Tāpēc viņi nonāca nevis patvēruma meklētāju centrā „Mucenieki", bet gan izolatorā, jo Patvēruma likums noteic, ka personām ir jābūt spējīgām pierādīt, kas viņi tādi ir. Arī šīs personas Madonā uzturējās līdz savai tiesas sēdei. Visi aizturētie cittautieši pēc tiesas sēdēm tika apcietināti un nogādāti, ja nemaldos, uz Valmieras cietumu, – ar situāciju plašāk iepazīstināja Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Madonas nodaļas priekšniece Ilona Iesalniece. Viņa vēlreiz uzsvēra, ka Madona šobrīd ir bijusi tikai kā starpnieka lomā – nekādi bēgļu pieplūduma draudi šeit, visticamāk, nav sagaidāmi, jo reģions neatrodas pierobežā.