1995. gada rudenī Krīvu kalnā, no kura paveras skats uz Ērgļu gleznaino apkārtni, tika izvēlēta vieta jaunas baznīcas celtniecībai.
Nu noslēdzies 20 gadu lūgšanu un darba posms, un jaunuzceltā Ērgļu evaņģēliski luteriskā baznīca 28. novembrī tiks iesvētīta.
Dievkalpojumu, kas šai dienā sāksies pulksten 12, vadīs arhibīskaps Jānis Vanags. Piedalīsies Madonas iecirkņa prāvests un šābrīža Ērgļu draudzes mācītājs Hanss Jensons, kā arī iepriekš draudzē kalpojušie mācītāji. Sprediķos mācītājs Ivars Cišs, kas kalpošanu Ērgļu draudzē uzsāks 2016. gada janvārī. Muzikāli dievkalpojumu bagātinās Kristiāna Dāvida pamatskolas pūtēji.
Ērgļu baznīca būs trešais LELB dievnams, kas tiks iesvētīts pēdējā nepilna pusotra gada laikā. Kā zināms, arhibīskaps Jānis Vanags 2014. gada 21. septembrī iesvētīja jaunuzcelto Apes baznīcu un šogad 31. oktobrī – Salaspils dievnamu. Savukārt jauno baznīcu Ķegumā iesvētīs 12. decembrī.