Ar domu – aizsākt jaunu tradīciju – Saikavas tautas namā notika Madonas novada pirmsskolu pedagogu godināšanas sarīkojums.
Pasākuma ideja pieder Madonas novada pirmsskolu metodisko apvienību vadītājai Inesei Kolnejai, viņa arī vadīja šo izloloto tikšanos.
Sarīkojumā piedalījās ne tikai nominētie pirmsskolas skolotāji no novada 17 pirmsskolas izglītības iestādēm, bet arī viņu kolēģi, ģimenes locekļi, pašvaldību pārstāvji.
– Jūs savu darbu darāt pašaizliedzīgi, profesionāli, atbildīgi un ar neizsīkstošu enerģiju, – uzrunājot sapulcējušos, atzina Inese Kolneja. – Šovakar godināsim skolotājas, kuras pelnījušas 2015. gada nomināciju „Labākā pirmsskolas skolotāja". Radošs skats, gaiša sirds, liela mīlestība un empātija pret jebkuru bērnu – tā var raksturot nominācijai izvirzītās pretendentes.
Inta Garance (Mārcienas PIG), Dzirkstīte Ciceronoka (Dzelzavas PII „Rūķis"), Guna Briežkalne (Bērzaunes PII „Vārpiņa"), Dina Simsone (Ļaudonas PII „Brīnumdārzs"), Ruta Mugureviča (Barkavas PII „Ābelīte"), Jolanta Stepiņa (Liezēres PIG), Aiga Ivāna (Mētrienas PIG), Ineta Simtniece (Madonas PII „Priedīte"), Inguna Kecko (Madonas PII „Priedīte"), Regīna Sproģe (Madonas PII „Priedīte"), Ilga Smiltāne (Praulienas PII „Pasaciņa"), Lilita Biķerniece (Aronas PII „Sprīdītis"), Lāsma Vītola (Vestienas PIG), Ināra Garanča (Madonas PII „Kastanītis"), Baiba Smeltere (Degumnieku PIG), Sarmīte Jakubovska (Madonas PII „Saulīte"), Gunta Beķere (Madonas PII „Saulīte"), Iveta Janovska (Madonas PII „Saulīte"), Marika Miezāne (Lazdonas PIG) ir tās skolotājas, kuras saņēma novada pašvaldības atzinību.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters vērtēja, ka liela novada, kāds ir Madonas novads, priekšrocība ir tā, ka, braucot uz pasākumu, var vienlaikus iepazīt jaunu vietu: – Vecākiem, kuri uz bērnudārzu palaiž savu mazuli, bērna gaitas dārziņā, iesākot izglītošanās ceļu, ir pašas nozīmīgākās. Tālākais skolā jau ir pats par sevi saprotams, jo tur bērns kļūst patstāvīgs. Esmu daudz braucis pa pasauli, daudz redzējis un droši varu apgalvot, ka mūsu bērnudārzi ir labi organizēti, tie ir labākie Eiropā un pat pasaulē. Ēkas un materiālās vērtības ir svarīgas, bet pats svarīgākais ir cilvēks, kas veic konkrēto darbu. Paldies visiem pirmsskolas pedagogiem un jo īpaši – nominētajām skolotājām! Novadam ir būtiski, lai katrā vietā, neraugoties uz to, cik tuvu vai tālu tā atrodas no centra, pirmsskolas pakalpojums būtu pieejams.
Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne piekrita, ka izglītības sistēmā pirmsskola ir ļoti būtisks posms. „Diemžēl dzīvē ir tā, ka pirmsskolu mēs vairāk uztveram kā procesu, jo rezultāts ir grūtāk ieraugāms – bērns vēl ir mazs. Tomēr iemācīt bērnu lasīt ir tas pats, kas vēlāk – viņam spoži nokārtot valsts pārbaudes darbu. Pirmsskolas laikā iemācīts dzejolis ir tas pats, kas vēlāk – piedalīties talantu konkursā, pirmsskolā atrisināts uzdevums ir tas pats, kas vēlāk – uzvarēt mācību priekšmetu olimpiādē. Iegūtās zināšanas pirmajā dzīves posmā bruģē ceļu bērna tālākajiem sasniegumiem, tādēļ jo īpašs paldies pirmsskolas skolotājām, kas mīļi tiek dēvētas par audzītēm vai bērnu otrajām mammām."
Madonas novada domes deputāte Daiga Maderniece vēlēja, lai pasākumam, kurā godina pirmsskolas pedagogus, ir tāls ceļš un tas gada kalendārā kļūst tradicionāls.
Madonas novada izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Dace Caune neslēpa, ka pirmsskolas skolotājas ir visvairāk mīlētie pedagogi: – Audzēkņi jūs mīl no sirds un priecājas jūs satikt katru dienu. Ir svarīgi skolotājus cildināt un pateikt paldies par grūto ikdienas darbu.
Izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone uzsvēra, ka labam skolotājam nepieciešama gan dzīves pieredze, gan atbilstoša izglītība, nemitīga kvalifikācijas pilnveide, daudz radošu ideju, prasme šīs idejas pārvērst īstenībā, aizraut kolektīvu, dāvāt sirds siltumu bērniem, sadarboties ar vecākiem. Klātesošajām pirmsskolas skolotājām šīs visaptverošās iezīmes piemīt. „Prieks, ka mums ir skolotājas, kas liek skanēt bērnu dvēselei."
Šā gada augstāko novērtējumu – AS „Swedbank" gada balvu izglītībā – saņēma Madonas PII „Saulīte" skolotāja Gunta Beķere. Šim apbalvojumam viņu ieteica Madonas novada pašvaldība. – Mēs bankā zinām, ka izglītība ir Latvijas ceļš uz izaugsmi, – pasniedzot dāvanu karti, Guntai Beķerei teica AS „Swedbank" Madonas filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Karīna Bērziņa. – Jebkura izglītības sistēma ir tik laba, cik labi ir tās skolotāji, un bērni ar prieku seko zinošiem, radošiem, aizraujošiem skolotājiem, kāda esat jūs, Gunta. Skolotājos ir spēks!
AGRA VECKALNIŅA foto