Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Tēvzemes nedēļā – ar Latviju sirdīs

ZANE BIKOVSKA

Autors • 23.11.2015.

Tēvzemes nedēļā – ar Latviju sirdīs
Burtu lielums

Pagājusī nedēļa Madonas pilsētas 1. vidusskolā tika aizvadīta Latvijas karoga krāsās. Skolā tika rīkoti dažādi pasākumi par godu mūsu tēvzemes dzimšanas dienai.

11. novembrī – Lāčplēša dienā – jau no paša rīta skolas sporta zālē notika klašu parādes 5.-12. klašu grupām. Skolēni gan žūrijai, gan pārējiem skatītājiem atrādīja savas prasmes dažādu ierindas elementu demonstrēšanā. Arī šogad pie mums viesojās zemessardzes pārstāvji, kuru uzdevums bija novērtēt katras klases sniegumu, noteikt uzvarētājus katrā klašu grupā un pasniegt diplomus dažādās nominācijās. Mūsu skolas skolēni šajā dienā piedalījās arī lāpu gājienā uz Liseskalna kapiem, lai iedegtu svecītes Latvijas Brīvības cīņu dalībnieku piemiņai.
17. novembra rītā erudītākie un drosmīgākie vidusskolas posma jaunieši pulcējās pie skolas bibliotēkas, lai piedalītos Debašu cīņās, kas katru gadu ir Tēvzemes nedēļas neiztrūkstošs pasākums. Dalībniekiem bija nopietni jāpacīnās par savu uzvaru, savukārt tiesnešiem – uzmanīgi jāieklausās debašu norisē, lai taisnīgi spriestu, kurai komandai piešķirt uzvaru.
Šogad paiet 100 gadu kopš latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas, tāpēc skolotājs Zigfrīds Gora kā īpašu akcentu šī notikuma atcerei izveidoja un skaisti noformēja piemiņas sienu ar strēlnieku fotogrāfijām un informāciju par viņu dzīves un kauju gaitām.
17. novembra pēcpusdienā Madonas kultūras namā notika īpaši strēlniekiem veltīts pasākums. Skolas direktora vietas izpildītājas Ineses Strodes teiktie ievadvārdi bija labs paraugs, kā saistīt simtgadīgus notikumus un savas dzimtas vēsturisko pieredzi ar mūsdienu Latviju, mūsu Dzimteni. Skolēni lasīja Aleksandra Čaka dzeju, dziedāja dziesmas par Latviju, uz skatuves secīgi nokļuva pilnīgi visi pasākuma dalībnieki, jo dziesmas bija sagatavotas pa klašu grupām. Tika skatīts LTV1 videofilmas „Sešas zvaigznes zobenā" fragments, kura laikā dziesmai „Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros" dziedāja līdzi gan pasākuma vadītāji – 12. klašu skolēni: Linda Lauva, Zane Bikovska, Helmuts Vanags un Kristers Rudzītis -, gan arī klausītāji.
Pasākuma noslēgumā tika paziņoti 11. novembra klašu parāžu uzvarētāji. 12.a klase priecājās, dzirdot, kā direktora vietas izpildītāja Inese Strode pasludina viņus par labākajiem 10.-12. klašu grupā un aicina saņemt ceļojošo kausu. Prieks bija divtik liels, jo jau 11. novembrī par labāko komandieri savā grupā tika atzīts 12.a klases skolnieks Elvis Saulīts. Tika paziņoti arī Debašu cīņu rezultāti un apbalvoti uzvarētāji.
Mums jālepojas par savu zemi, par savu sarkanbaltsarkano karogu, kas plīvo līdzi vējam pretim rudens pelēkajām debesīm, par tiem drosmīgajiem vīriem, kuri deva mums iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā, lai mēs varētu augt, mācīties, piepildīt savus sapņus un daudz laba darīt citiem līdzcilvēkiem.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px