Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ieinteresē par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 19.11.2015.

Ieinteresē par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem
Burtu lielums

Ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) piecu karavīru piedalīšanos sacensības "Saturieties, zēni un meitenes!" Praulienas pamatskolā ieguva pavisam citu gaisotni. Skolēni vēlējās pierādīt, ka ir stipri, veikli, neatlaidīgi un aktīvi.

11. novembra rīts iesākās Praulienas pamatskolas Saules zālē ar NBS pārstāvju prezentāciju, pastāstot par valsts aizsardzību un drošības sargāšanu, ar videofilmas noskatīšanos par Latvijas karavīru piedalīšanos starptautiskajās misijās Afganistānā un Irākā. No NBS 1. kājnieku bataljona 1. kājnieku rotas uzaicinātais kaprālis, komandieris Ilmārs Grigalis pastāstīja par to, kāds ir dienas režīms, kā notiek mācības un cik sagatavotiem ir jābūt karavīriem. Vairāk tika runāts par kājniekiem, kam "kājas ir karavīra maize", par izvēli kļūt par strēlniekiem, izlūkiem, sakarniekiem, ložmetējniekiem, nodaļas komandieriem u. c.
Pēc tam skolēni pulcējās skolas pagalmā, lai piedalītos sacensībās "Saturieties, zēni un meitenes!". Sacensību noteikumus izskaidroja direktores vietniece audzināšanas darbā Māra Lapiņa: – Jau astoņus gadus Lāčplēša dienā skolā tiek rīkotas sportiskās aktivitātes, bet militārās sacensības – otro gadu. Šogad esam uzaicinājuši pārstāvjus no NBS Ādažu militārās bāzes. Katrai klasei jāveic vairāki uzdevumi: jāpārvar "Zirnekļa tīkls", sevi jāpārbauda disciplīnā "Uguns un kustība", "Maskēšanās meistars", kā arī
komandai – jāpārvieto bīstamā viela, jānogādā drošībā ievainotais komandas biedrs kaujas apstākļos, kā arī jāprot sniegt pirmo palīdzību.
Militārās sacensības iesākās ar iesildīšanos un rīta rosmi, ko vadīja Ilmārs Grigalis. Pirmās palīdzības sniegšanas uzdevumus ievainojumu pārsiešanā skolēniem bija sagatavojusi mediķe Inese Grigale, kas ir no Madonas. Pabeigusi Madonas vidusskolas 9. klasi un Ļaudonas vidusskolu, turpinājusi izglītību medicīnā.
– Esmu gan medicīnas māsa, gan zobārstniecības māsa. Kā mediķim radās iespēja strādāt Nacionālajos bruņotajos spēkos zobārstniecības kabinetā. Vēlāk pārceļoju arī uz ātrās palīdzības mobilo vienību. 2010. gadā sekoja misija Afganistānā, bet pēc tās pārcēlos uz Ādažu militāro bāzi. Mums notiek daudz mācību kopā ar amerikāņu, britu karavīriem, arī vācu un norvēģu mediķiem, – stāstīja Inese Grigale.
Uz vaicājumu "Kam ir jāpievērš uzmanība, lai no skolēna izveidotos labs karavīrs?" Inese atbildēja: – Viņam ir jābūt ļoti labi fiziski sagatavotam, jāiziet trīs mēnešu apmācības kurss Alūksnē NBS kājnieku skolā, tālāk – jāpabeidz Cēsu instruktoru skola. Ja sievietes vēlas būt armijā, tad labāk – nevis kā kaujinieces, bet gan veikt mediķes, grāmatvedes, sakarnieces, lietvedes, noliktavu darbinieces pienākumus.
Noslēdzoties sacensībām, skolēni pulcējās pie ugunskura, cienājās ar tēju, kā arī izvērtēja uzdevumu izpildi un priecājās par apbalvošanu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px