Koks, krūms, pat zāle nevar augt, salapot un zieds ziedēt bez saules un zemes sniegtā valguma. Latviešu tauta būtu ļoti nabadzīga bez sava gadiem sakrātā dziesmu pūra…
Ar dziesmu mēs ieaijājam bērnu šūpulī, dziesmu dāvājam svētku brīžos, dziesma skan arī atvadoties. Dziesma ir veldze dvēselei.
Madonas pilsētas vokālais ansamblis "Veldze" ir dibināts 1996. gada novembrī Madonas invalīdu biedrības paspārnē, ar toreizējās un ilggadējās vadītājas Lidijas Spilbergas atbalstu. Ansambļa dalībnieču ierindā nostājoties arī Lidijai, dziedāt sāka arī Veronika Bārbale, Rita Zvejniece, Marija Lapsiņa, Daiga Akmentiņa, Vija Ločmele, Emerita Čačka, Elza Bērziņa, nedaudz vēlāk arī Ruta Vanaga.
Mūsu ansambļa vadītāja no pirmās dienas līdz šodienai ir Edīte Birka – vienmēr aktīva, atsaucīga, smaidoša un iecietīga.
Mainoties dzīves apstākļiem, mainījās arī ansambļa sastāvs – nāca klāt jaunas balstiņas, arī aizgāja, bet patlaban jau vairākus gadus ansambļa sastāvs ir nemainīgs. Dziedātājas ir: Rita Zvejniece, Anita Balode, Meldra Midega, Marija Lapsiņa, Vita Vītoliņa, Ruta Vanaga, Veronika Bārbale, Dzintra Šuma.
Ansamblis ir uzstājies gan novada vokālo ansambļu skatēs, gan arī Latvijā rīkotajās skatēs, katru gadu piedalījies sadziedāšanās lielkoncertā "Daugav's abas malas" Salaspilī, kur ir saņēmis arī goda rakstus. Ansamblis "Veldze" ir arī piedalījies pagastos rīkotajos pasākumos. Īpaši rosīgs bija 2014. un 2015. gads, kad "Veldze" apmeklēja veco ļaužu pansionātus, sniedzot 16 koncertu. Uzskatot, ka ļaudīm, kas dzīvo veco ļaužu mītnēs, dziesmas veldzējošais spēks ir īpaši vajadzīgs, ansamblis ar vietai un laikam piemērotu repertuāru izdziedāja savas labākās dziesmas. Paldies Dzintrai Šumai par speciāli katram koncertam sagatavoto repertuāru, papildinot ar mūsu novadnieku dzejas rindām un asprātīgiem izteikumiem.
Es sveicu visas bijušās un esošās ansambļa "Veldze" dalībnieces 19 gadu jubilejā – saglabāsim sirdī dziesmas veldzējošo spēku!