Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Brīdina par telefonu lietošanu pie stūres

LAURA KOVTUNA

Autors • 10.11.2015.

Brīdina par telefonu lietošanu pie stūres
Burtu lielums

Vairāk nekā 83% autovadītāju ir atzinuši, ka lieto mobilo telefonu, vadot automašīnu, liecina lielākā pašmāju degvielas tirgotāja „Virši-A" veiktā interneta aptauja. Lai informētu sabiedrību par mobilo telefonu lietošanas bīstamību, vadot automašīnu, „Virši-A", ar Valsts policijas (VP) un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) atbalstu, šoruden uzsācis sociālo projektu „Telefons pagaidīs!".

Kā liecina internetā veiktās aptaujas rezultāti, 90,4% autovadītāju apzinās, ka, lietojot mobilo telefonu pie automašīnas stūres, viņi apdraud citu satiksmes dalībnieku drošību. Neraugoties uz to, lielākā daļa nespēj atteikties no mobilā telefona izmantošanas, lai rakstītu un atbildētu uz e-pastu, sekotu līdzi jaunumiem sociālajos tīklos un komentētu jaunākos ierakstus, rakstītu īsziņas un pat lasītu jaunumus ziņu portālos.
CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš zīmīgi raksturo šo paradumu: „Ārvalstu pētījumi liecina, ka mobilā tālruņa lietošana pie stūres ir tas pats, kas auto vadīšana reibumā. Braucot ar auto un sērfojot internetā, neatliek laika un uzmanības spēkrata vadīšanai."
Bīstamo tendenci novērojuši arī VP Madonas iecirkņa darbinieki, apstiprinot, ka arvien biežāk autovadītāji pie stūres runā pa tālruni vai, kas vēl bīstamāk, raksta īsziņas, e-pastu, sērfo internetā u. c.
Šāds paradums šogad diemžēl bijis par iemeslu jau vairākiem ceļu satiksmes negadījumiem Madonas pusē, jo autovadītāji šādā brīdī nespēj laicīgi reaģēt uz notiekošo ceļu satiksmē.
Valsts policija informē, ka šā gada desmit mēnešos sastādīti teju 3200 protokolu tiem šoferiem, kuri braukšanas laikā pievēršas savam mobilajam tālrunim. Tomēr jāteic, ka šis skaits ne tuvu neatspoguļo patieso ainu – ikdienā, pārvietojoties ceļu satiksmē, var novērot, ka teju vai katram trešajam šoferim rokās ir telefons.
Lai laicīgi varētu reaģēt uz apkārt notiekošo, projekta organizatori aicina satiksmes dalībniekus vismaz pārvietošanās laikā atlikt malā mobilās ierīces un pievērst savu uzmanību ceļu satiksmei – telefoni tiešām pagaidīs!
Par sociālā projekta „Telefons pagaidīs!" vēstnešiem kļuvušas vairākas sabiedrībā zināmas personības, kuras projekta laikā dalās savā viedoklī un pieredzē par mobilo telefonu izmantošanu pie automašīnas stūres.
Projekta laikā „Virši-A" degvielas uzpildes stacijās ir arī izvietoti informatīvie plakāti, sociālajos tīklos redzami video, kuros projekta vēstneši stāsta par savu pieredzi, aicinot autovadītājus neizmantot mobilo telefonu pie automašīnas stūres, tāpat tiek sniegti nozīmīgi fakti un piemēri par mobilo telefonu lietošanas ietekmi uz automašīnas vadīšanu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px