Pamazām Madonas pilsētas iedzīvotāji ir sapratuši, ka Madonā ir vieta, kur pulcēties Lāčplēša dienas atzīmēšanai.
Ik gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
Pateicoties Madonas Grāmatu draugu biedrības vadītājas Beātes Ozoliņas iniciatīvai, madonieši jau daudzus gadus 11. novembra vakarā pulcējas Poruka ielā. Tā kļuvusi par vietu, kur pavadīt vakaru kopā, kur mācīties un saviem bērniem mācīt patriotismu, pulcēties pie ugunskura, nolikt ielas malā līdzpaņemtās ugunsliesmiņas, kopā sadziedāties, uzkavēties ilgāk. Pasākumā tradicionāli piedalās Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi, to nāk apmeklēt jaunās ģimenes ar mazuļiem, grib līdzdarboties, pabūt kopā, dziedāt patriotiskas dziesmas.
Arī šogad 11. novembrī Poruka ielā Madonā tiks atzīmēts Lāčplēša dienas atceres pasākums. Iestājoties vakara krēslai, tiks iedegtas svecītes, bet pulksten 17.30 uz sadziedāšanos pie ugunskura aicinās mūziķu grupa „Rāva" no Rīgas. Grupa radusies uz kara dziesmu koncertprogrammas „Vārna krāca ozolā" pamata. Pirmo reizi programma plašākai auditorijai izskanēja 2014. gada pavasarī Ģertrūdes ielas teātrī kā Ilzes Ceļmilleres diplomeksāmens, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Pēc šī notikuma kara dziesmu projekta dalībnieki nolēma sadarbību turpināt un apvienojās grupā „Rāva", kuras mērķi ir radošu un izglītojošu koncertprogrammu veidošana un realizēšana, popularizējot latviešu tradicionālo mūziku. Ar šobrīd aktuālo kara dziesmu projektu „Vārna krāca ozolā" kolektīvs uzstājas muzejos, skolās un dažādos organizētos pasākumos. Tie, kas pagājušajā pavasarī piedalījās Muzeju nakts pasākumā Madonas muzeja izstāžu zālēs, emocionālo jauniešu uzstāšanos jau dzirdēja.