21. oktobris ir Dzejnieka, pravieša, savas zemes sirdsapziņas, likteņa sūtņa, karavīra – Andreja Eglīša dzimšanas diena.
Jau rīta pusē PII "Brīnumdārzs" audzēkņi kopā ar savām audzinātājām devās pie Dzejnieka ar rudens miķelīšu sveicieniem, veidojot ziedu paklājiņu, skandējot dzejas rindas un kopīgi dziedot G. Apšas sacerēto dziesmu "Ir māte mani mācījusi". Bet skolas bērni tradicionāli vairāk runā, raksta, iepazīstas, skatās, tiekas ar cilvēkiem, kuri ir pazinuši Dzejnieku.
Arī šogad 5.-12. klašu skolēni rakstīja radošo darbu, veltītu Dzejnieka atcerei, pēc tam tika veidota labāko darbu izstāde. Protams, kā allaž tiek veidotas dažādas izstādes par Dzejnieku – "Ceļš pie Andreja Eglīša (fotogrāfijās)", dažādi skolēnu rakstītie pētnieciskie darbi, skolas muzeja materiāli – bagāts izziņas materiāls jaunajai paaudzei. Savukārt 4.-6. klašu skolēni tikās ar Andreja Eglīša Latviešu Nacionālā fonda (AELNF) priekšsēdi Māru Strautmani, kā arī AELNF padomes priekšsēdi un Stokholmas latviešu draudzes prāvesti Ievu Graufeldi, viņas jaunāko klašu skolēniem stāstīja interesantus faktus par Dzejnieku, kā arī skolas bibliotēkai uzdāvināja grāmatu "Baltijas bēgļi Gotlandē Dāvida Holmerta fotogrāfijās 1944-1945".
7.-12. klašu skolēni piedalījās ikgadējā atceres pasākumā Ļaudonas kapsētā. Skolas jaunieši (9., 10. klase) runāja dzejas rindas, liekot vēlreiz atcerēties mums tik ierastos, reizēm nenovērtētos vārdus – brīvība, tēvzeme, dzimtene, valoda, mājas – vārdi, kuri Dzejniekam bija svēti. Savukārt 9. klases skolēns Artūrs Biķernieks atskaņoja savu sakomponēto dziesmu ar Andreja Eglīša vārdiem.
Atceres pasākumā piedalījās Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, kā arī Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane, bet šo atceres mirkli vadīja Kristaps Šķēls. Uzrunas teica AELNF priekšsēde Māra Strautmane, kā arī arhitekts, idejas autors Dainis Bērziņš. Viņš norādīja, ka piemiņas akmens ir veidots no Zviedrijas baltā granīta, tas simboliski sasaucas ar Dzejnieka trimdas gadiem. Uzrunu teica arī prāveste Ieva Graufelde, kā arī iesvētīja jauno kapakmeni. Pasākuma izskaņā kopīgi dziedājām Tirzmalietes dziesmu, kā arī vienojāmies kopīgai lūgšanai.