Pirms diviem gadiem internetā tika uzsākta parakstu vākšana par atteikšanos no pulksteņu grozīšanas pavasarī un rudenī. Iniciatīvas autori iestājās par „Visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas".
Pret pāreju uz ziemas laiku tagad ir parakstījušies desmit tūkstoši, liecina informācija iniciatīvu platformā manabalss.lv. Šāds skaits ir pietiekams, lai to iesniegtu Saeimā kā kolektīvo iesniegumu. Nepieciešamais parakstu skaits savākts, tuvojoties dienai, kad notika pulksteņa rādītāju pagriešana par stundu atpakaļ.
Kolektīvais iesniegums tiks nodots Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kas izstrādā turpmākās rīcības variantus, bet viss ir parlamenta rokās. Izvērtējot šo iniciatīvu, Saeima būs tā, kas to atbalstīs vai arī noraidīs.
Iniciatīvas izveidotājs Lauris Misa norāda, ka pāreja no ziemas uz vasaras laiku un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām. Ja tas nenotiktu, kopumā sabiedrība iegūtu mazāk nevajadzīga stresa.
Iniciatīvas autori aicina mainīt Latvijas laika zonu no UTC+2 (GMT+2) pret UTC+3 (GMT+3) un vienlaicīgi atcelt pulksteņa laiku pāreju divas reizes gadā. Laika zonas noteikšana ir ekskluzīvi katras valsts likumdevēja institūcijas kompetencē, un to neliedz darīt arī Eiropas Savienības direktīvas, pausts iniciatīvā.
Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Kopš 1997. gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.