Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Emīla Dārziņa 140 gadu jubilejas koncertā

Redakcija

Autors • 26.10.2015.

Burtu lielums

17. oktobra pēcpusdienā Vidzemes koncertzālē "Cēsis" uz slavenā latviešu komponista Emīla Dārziņa 140 gadu jubilejas koncertu "Pērļu zvejnieks" pulcējās tuvi un tāli viņa mūzikas cienītāji, arī vīru koris "Gaiziņš". Koncertprogrammas scenārija un režijas autore bija aktīvākā Cēsu puses diriģente Marika Slotina-Brante, kas pati vadīja Cēsu kultūras un tūrisma centra jaukto kori "Wenden", Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas jaukto kori, kā arī meiteņu ansambli, Amatas novada vīru kori "Cēsis".

Koncertā piedalījās arī Cēsu kultūras un tūrisma centra jauktie kori "Vidzeme" (Olita Neimande) un "Beverīna" (Ēriks Derums), kā arī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas jauktais koris (Solveiga Vītoliņa). Koncertprogrammu raiti un izjusti ar daudziem pastarpinājumiem no komponista dzīves vadīja Aiva Kārkliņa un Osvalds Simanovičs. Koncertu ievadīja apvienotais vīru koris un diriģente Marika Slotina-Brante ar pazīstamajām "Pie tēvu zemes dārgās" un "Jūs, kalni, un jūs, lejas", kam sekoja trīs klavieru solo – latviešu tautas dziesmu apdares klavierēm: "Seši mazi bandenieki", "Pūt, vējiņi", kā arī "Spēlējiet, spēlmanīši" Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolas klavieru klases audzēknes Keitas Annas Grīnbergas izpildījumā. Dažādās koru kombinācijās uzstājās arī ciemiņi – VEF Kultūras pils jauktais koris "Dzīne", Rīgas Latviešu biedrības vīru koris "Latvis" (Kārlis Hammers), kā arī Valmieras Kultūras centra vīru koris "Imanta" (Aivars Gailis) un Bērzaunes pagasta vīru koris "Gaiziņš" ar diriģenti Ritu Briņķi, viņai bija dots gods nodiriģēt apvienoto vīru kori dziesmā ar Kārļa Skalbes vārdiem "Mūžam zili", bet "Lai vētra krāc" un "Es zinu" vīru izpildījumu diriģēja Marika Slotina-Brante.
Simpātijas iemantoja tenora solo izpildītājs Ingus Pētersons ar koncertmeistaru Venti Zilbertu ar septiņām melodijām, no kurām populārākās vienmēr bijušas "Teici to stundu, to brīdi" un "Aizver actiņas un smaidi". Koru "Wenden" un "Dzīne" izpildījumā skanēja "Ja uz Betlēmi es ietu", "Nāc man līdz" un "Ciānas bērni" (diriģēja Marika Slotina-Brante), kā arī "Mirdzi kā zvaigzne" un "Sapņu tālumā" (Aivars Gailis). "Melanholisko valsi" Edgara Račevska režijā izjusti atskaņoja mūzikas vidusskolas jauktais koris (Solveiga Vītoliņa), bet ģimnāzijas meiteņu ansambļa izpildījumā klausītāji dzirdēja "Nāru dziesmu" ar Jāņa Jaunsudrabiņa vārdiem.
Koncerts ilga divas stundas, un tā noslēgumā klausītāju ausīs nonāca pašas slavenākās Emīla Dārziņa "pērles" – "Minjona", "Senatne", "Lauztās priedes" un "Mēness starus stīgo", kad arī Cēsu kultūras un tūrisma centra vadītājs negaidīti visiem – gan klausītāju pilnajai zālei, gan kopkorim – darīja zināmu: „Šodien dzimšanas diena ir šā pasākuma scenāristei, režisorei un galvenajai diriģentei Marikai Slotinai-Brantei. Sveicam viņu!"

Vīru kora "Gaiziņš" vārdā –
MĀRTIŅŠ ŠULMANIS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px