Trešdien Madonā viesojās AAS „Gjensidige Baltic" drošības akcijas pārstāvji, kas skolēniem un iedzīvotājiem stāstīja par atstarotāju lietošanas nozīmi, kā arī tiem, kuriem šī uzticamā, mazā palīga ikdienas gaitās vēl nav, to dāvināja.
Pirmā drošības akcijas rīkotāju pieturvieta bija Madonas pilsētas 1. vidusskola. Tur bija pulcējušies 3.-4. klašu skolēni, kam Naktssargs atgādināja par drošības jautājumiem uz ceļa. Pārbaudot, cik tad skolēnu uz skolu atnākuši ar piestiprinātiem atstarotājiem pie apģērba vai skolas somām, noskaidrojās, ka lielākā daļa par drošību tomēr ir padomājuši. Tiem, kuriem atstarotājs, tumšajam laikam iestājoties, vēl nebija sagādāts, tas tika uzdāvināts.
Lai radošā veidā atgādinātu par atstarotāja nozīmi, četras skolēnu komandas saņēma uzdevumu izgatavot informatīvu plakātu, kas uzsvērtu drošību, gājējiem piedaloties ceļu satiksmē.
Skolēni ar sajūsmu sagaidīja šīs dienas īpašos viesus – Gustavu Terzenu un Martu Selecku -, kas kopā ar bērniem atkārtoja ceļu satiksmes noteikumus un aicināja mazajiem būt „atstarotāju teroristiem" – pieskatīt, lai arī ģimenē visi zinātu ceļu satiksmes noteikumus un lietotu atstarotājus. – Vai jūs zināt, kas ir bremzēšanas ceļš? Tas ir ceļš, ko veic automašīnas vadītājs no brīža, kolīdz pamana gājēju, līdz apstājas. Gadījumā, ja cilvēks pa ceļu iet bez atstarotāja, šis bremzēšanas ceļš ir 30-50 metru, jo tumsā viņu ir grūti pamanīt, sevišķi, ja vēl apģērbs ir tumšs. Tas ir ļoti garš posms! Vai jūs zināt, ko noteikti nedrīkst darīt uz ceļa tumšajā laikā? Nedrīkst klausīties mūziku telefonā vai spēlēt spēlītes, jo tad arī jūs varat laikus nepamanīt automašīnu. Taču telefons noder, lai paspīdinātu gaismu un ļautu sevi labāk ieraudzīt, – drošības jautājumus atgādināja Marta Selecka un Gustavs Terzens.
Savukārt pulksten 16 drošības akcijas organizatori devās patrulēt Madonas centrālajās ielās, ikvienam garāmgājējam dāvinot atstarotājus. Naktssargs dalījās novērojumos:
– Maz tomēr iedzīvotāju nēsā atstarotājus, kaut jau ir sācies tumšais laiks. Tāpēc mūsu šodienas uzdevums bija padarīt madoniešus – gājējus – autovadītājiem pamanāmākus.
„Gjensidige Baltic" pārstāve Marta Kalēja atzinīgi novērtēja Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēnus, kuri pēc atstarotāju saņemšanas uzreiz tos arī sākuši nēsāt; cits izlūdzies pat divus atstarotājus: – Tas arī ir ideālākais variants, ja atstarotāju uzliek uz katras rokas vai, piemēram, uz rokas un uz somas, jo mašīna var braukt no abām pusēm – tad arī gājējs būs labāk pamanāms.
Kā atklāja drošības akcijas pārstāvji, Madona ir devītā pilsēta, kurā paviesojušies „Gjensidige" speciālisti, vēl plānots pabūt Jēkabpilī. Madonas ielās tika izdalīti 1000 atstarotāju, taču kopumā akcijas, kas rit jau kopš oktobra sākuma, ietvaros 13 tūkstoši gājēju ir padarīti redzamāki tumšajā laikā. Akcijas laikā tika dalīti arī 30% atlaižu kuponi nelaimes gadījumu apdrošināšanai.