Septembra nogalē Labklājības ministrija (LM) aizsāka īpašu informatīvo kampaņu ar mērķi gan skaidrot bāriņtiesu lomu ārpusģimenes aprūpes kontekstā, gan veicināt bez vecāku gādības palikušu bērnu iespējas uzaugt ģimenē, informē LM komunikācijas nodaļas pārstāve Iveta Kancēna.
Kampaņas „Audzinām bērnu ģimenē" patrons ir labklājības ministrs Uldis Augulis, bet par labās gribas vēstnieku piekritis būt kontrtenors Sergejs Jēgers. Preses konferencē, atklājot kampaņu „Audzinām bērnu ģimenē", piedalījās arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas direktore Laila Rieksta-Riekstiņa un Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas vadītāja Baiba Meldere.
„Mēs esam pārliecināti, ka bērnam ir jāuzaug un jāveido stabils nākotnes pamats tieši ģimenē. Lai sekmētu veiksmīgu ārpusģimenes aprūpes attīstību, liela loma un nozīme ir bāriņtiesām, kas īsteno un nodrošina to, lai bērns satiktos ar saviem vecākiem vai saņemtu sev vispiemērotāko aprūpi un bērna tiesību ievērošanu," uzsver kampaņas organizatori.
Viens no LM īstenotās kampaņas mērķiem ir arī kliedēt mītus par bāriņtiesām kā tikai represīvu institūciju un veicināt sabiedrības izpratni par to kā iestādi, kur iespējams saņemt profesionālu un konfidenciālu palīdzību, padomu.
Kampaņa, kuru plānots realizēt vairāku gadu garumā, tika aizsāka ar sociālās reklāmas videoklipiem, kas būs vērojami četros Latvijas TV kanālos. Tāpat ir sagatavots īpašs izdevums „Padomu grāmatiņa", kas vecākiem un potenciālajiem audžuvecākiem bez maksas ir pieejams LM mājas lapā www.lm.gov.lv.