VARAKĻĀNOS veselības aprūpes centrā, Pils ielā 25a, ar biedrības „Pieaugušo attīstības projekts" gādību no 1. oktobra darbību atsākusi zupas virtuve.
– Trūkumā nonākušie cilvēki siltu zupu var paēst trīs reizes nedēļā – pirmdienās, trešdienās un piektdienās – no pulksten 12 līdz 12.30. Šī būs jau ceturtā sezona, kad biedrība „Pieaugušo attīstības projekts" sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu nodrošina varakļāniešiem iespēju rudens, ziemas un pavasara mēnešos trīs reizes nedēļā nobaudīt siltu zupu. Sākumā, kamēr siltāks, cilvēku ir mazāk, bet ziemā klientu skaits dienā sasniedz 70 un pat vairāk, un daudzi ir ļoti pateicīgi par šo iespēju nobaudīt siltu ēdienu. Iepriekšējos gados, kad līdzekļu bija vairāk, sociālais dienests siltu zupu termosā nogādāja arī novada iedzīvotājiem, kam tas bija nepieciešams, taču patlaban līdzekļu trūkuma dēļ šādas iespējas diemžēl nav. Šobrīd zupu var paēst galvenokārt uz vietas, bet, ja kāds vēlas palīdzēt un aiznest to kādam trūcīgajam cilvēkam, kas pats nevar atnākt, iedodam arī līdzi, – stāsta biedrības „Pieaugušo attīstības projekts" valdes priekšsēdētāja Staņislava Poče. – Tāpat lūdzam visus, kuriem ir iespējas, ziedot dārzeņus un citus pārtikas produktus labdarības zupas virtuves darbībai. Bet nav jau tā, ka mēs gaidām tikai ziedojumus. Biedrība aicināja dārzeņu audzēšanā iesaistīties arī pašus zupas virtuves klientus, kam veselība to atļauj, un ir gandarījums, ka šim projektam bija atsaucība un paši šovasar izaudzējām gan kartupeļus, gan burkānus, sīpolus un citus dārzeņus zupas virtuves vajadzībām. Tā savā ziņā ir aktīva līdzdarbība, jo nevar jau tikai gaidīt, kad sabiedrība visu nodrošinās.