Iepriekš laikraksts „Stars" jau rakstīja par jaunajiem mūziķiem „Melns uz Balta", kas ieguva iespēju uzstāties „Arēnā Rīga" festivālā „Studentu paradīze".
Jāpiemin, ka Ondo.lv „Studentu paradīze" ir lielākais studentu festivāls Baltijā, kas šogad norisinājās jau astoto reizi, pulcējot ap 10 tūkstošu jauniešu. Pasākuma dienā 18. septembrī uz lielās skatuves kāpa tādi zināmi izpildītāji kā Musiqq, MNTHA, Edavārdi, „Triānas parks", Toms Grēviņš, DJ Roberts Lejasmeijers u. c., savukārt uz Pieci.lv
skatuves uzstājās jaunie mākslinieki, „Jauno mūziķu konkursa" dalībnieki – tai skaitā arī pašmāju grupa „Melns uz Balta".
Grupas dalībnieki atzīst, ka cenšas izmantot katru konkursu un iespēju, lai gūtu jaunu pieredzi, kļūtu pamanāmāki un paplašinātu savu fanu loku. „Studentu paradīze" tam bijusi laba platforma, un jaunieši no pasākuma atgriezušies iespaidiem bagāti.
– Šis bija viens no apjomīgākajiem pasākumiem, kurā piedalījāmies. Kaut vai tas, ka piedalījāmies „Arēnā Rīga", kas tomēr ir lielākā koncertzāle Latvijā. Pasākuma dienā jau pulksten 14 bija jābūt arēnā, lai skaņotos, bet spēlējām paši pēdējie. Tā kā esam braucēji, Rīgā nav, kur palikt, diena bija ļoti gara, mazliet grūti bija gaidīt. Tas bija vienīgais mīnuss, bet pasākums to visu atsvēra. Lielajām zvaigznēm bija lielākā platforma, savukārt koridorā bija četras mazākās skatuves; mēs atradāmies uz roka skatuves. Bija patīkami ieraudzīt kolēģus, kas arī labi spēlē. Parasti koncertos nevaram būt skatītāji, tāpēc šoreiz bija interesanti pavērot citus jaunos censoņus – jaunie mūziķi ir vērā ņemami, – pozitīvajos pasākuma mirkļos dalās „Melns uz Balta" basģitārists Maikls Drobins.
Soloģitārists Alvis Kozuls ar interesi vērojis galvenās skatuves iekārtošanu, Latvijā pazīstamo grupu mēģinājumus, kā arī labprāt saticies ar citiem jaunajiem mūziķiem:
– Pasākums kopumā bija izdevies, personīgi man. Iepriekšējā nedēļā pirms pasākuma trenēties vairākas stundas pēc kārtas – tas bija tā vērts, jo kopumā deva drošības izjūtu un azartu uzstāties uz skatuves. Liels ieguvums bija redzēt mainstage koncerta dalībniekus un viņu uzstāšanās tehniku. Iegūto pieredzi, pavisam noteikti, pielietošu turpmākajā dzīvē.
Tam piekrīt arī Maikls Drobins un grupas solists, ģitārists Kristers Rudzītis: – No citiem noskatījāmies, kā darbojas ar publiku, parunā, pastāsta ko interesantu, dziesmu laikā sastrādājas, lai klausītājus iekustinātu. Tas bija ļoti pamācoši priekšdienām. Novērojām arī, ka atsevišķas grupas, izpildot tikai lēnas dziesmas vai vienveidīgu repertuāru, žanru, publiku iemidzināja. Tāpat pie savām dziesmām jutām, kuras apmeklētājiem patika vairāk, kuras varbūt mazāk. Iepriekš bijām pakonsultējušies, vai izpildīt tikai savas dziesmas, tāpēc zinājām, ka klausītāji labprāt dzied līdzi arī jau zināmām dziesmām. Savā repertuārā izpildījām gan savas dziesmas, gan jau zināmu izpildītāju kaverversijas.
– Tas bija ļoti labi pavadīts laiks, iegūta jauna pieredze, iepazītas arī daudzas jauno mūziķu grupas. Šādā pasākumā mēs ar grupu spēlējām pirmo reizi, jo nebija tikai jāuzstājas pašiem, bet beidzot varējām arī kārtīgi atpūsties un izbaudīt notiekošo. Paldies Ondo.lv „Studentu paradīzei" par šo iespēju spēlēt „Arēnā Rīga". Protams, vislielākais paldies visiem, kas mūs atbalstīja, jo bez viņu palīdzības mēs tur nebūtu tikuši. Paldies Madonas novada domei un Gunitai Kļaviņai, kas atbalstīja ar transporta izmaksām, – teic bundzinieks Armands Runcis.
Grupa „Melns uz Balta" 17. oktobrī atkal dosies uz Rīgu, kur viņus uz interviju un nelielu uzstāšanos radio tiešajā ēterā uzaicinājis radio Pieci.lv. – Diemžēl Madonā šo radio neķer, iespēja mūs dzirdēt dzīvajā būs rīdziniekiem, taču pēc tam ieraksti parasti ir pieejami radio kanālā youtube, – pastāsta Maikls Drobins.
Savukārt rudens sezonu grupas dalībnieki turpinās, aktīvi mēģinot, rakstot jaunas dziesmas un uzstājoties tuvākos un tālākos koncertos. – Noteikti turpināsim uzstāties koncertos, jo tā ir mūsu iespēja nopelnīt dziesmu ierakstīšanai. Tā kā daļa vēl mācāmies skolā, daļa grupas ir studenti, paši naudu vēl nepelnām. Kad vien ir kāda iespēja piedalīties konkursos, protams, to cenšamies izmantot, un, redz, arī rezultāti jau jūtami, – secina grupas puiši.