Kā katru gadu, arī šoruden „Stara" abonentiem tiek rīkota Medus loterija. Aizpildīt loterijas dalībnieka kartīti gan vairs var tikai dažas dienas – tā redakcijā ir jānogādā līdz
6. oktobrim (ieskaitot).
Loterijā var piedalīties jebkurš „Stara" abonents, kurš līdz 2015. gada 6. oktobrim ir pasūtījis „Staru" vismaz trim mēnešiem periodā no 2015. gada augusta līdz decembrim. Bitenieku Tālivalža Sprūdža, Jāņa un Artūra Puriņu, Edgara Kramfta, Viļņa Špata, Andreja Lazdiņa, Viļņa Burkas, SIA „Vidzemnieki" un ZS „Kalna-Maruškas" sarūpēto saldo balvu īpašnieki tiks noskaidroti 7. oktobrī, kad laikraksta „Stars" redakcijā notiks izloze.
Līdz vakardienai redakcijā bija iesūtīts 315 anketu, un to skaits šajās dienās varētu vēl palielināties, jo dalībnieki turpina aktīvi pieteikties Medus loterijai.
Arī vestēniete Sarmīte Apine ir viena no tiem, kas „Staru" abonē regulāri un labprāt piedalās arī laikraksta rīkotajās loterijās, šad tad esot arī laimējusi. Viņa atzīst, ka Medus loterija ir ļoti jauka tradīcija. Katram taču par tādu saldu un veselīgu kārumu, tuvojoties ziemai, būtu prieks.
– Saņemot „Staru" pastkastītē, pārskatu visu avīzi, bet cītīgāk izlasu tos rakstus, kas interesē vairāk. Ļoti patīk, ka „Starā" daudz tiek rakstīts par skolām. Izglītība ir man tuva tēma, jo pati arī strādāju skolā, līdz ar to interesē, kas notiek citās izglītības iestādēs, intervijas ar izglītības darbiniekiem, tāpat uzmanību saista kaimiņu novados notiekošais. Es abonēju ne tikai „Staru", bet arī Cēsu novada laikrakstu „Druva", savulaik –
arī „Latvijas Avīzi". Regulāri pērku žurnālus jeb – citiem vārdiem – drukātie preses izdevumi savu aktualitāti joprojām nav zaudējuši, – uzsvēra Sarmīte Apine.
Arī kusēnietis Jānis Hiršs ir viens no tiem, kas Medus loterijas dalībnieka kartīti iesūtīja laikus. Vaicāts, cik gadu jau abonē „Staru", viņš atklāti atzina, ka precīzi to nemaz nevarot pateikt, bet tas noteikti esot mērāms vairākos gadu desmitos.
– Esmu cītīgs „Stara" lasītājs, jo laikrakstu abonēju visu gadu, bet abonementu atjaunoju katru mēnesi, un tad dažkārt gadās, ka kādu reizi piemirstas, taču tas notiek ļoti reti. Vasarās dzīvoju Vecpiebalgā, taču, neraugoties uz to, no „Stara" neatsakos arī šajā laikā, līdz ar to esmu lietas kursā, kas notiek Madonas novadā. No preses izdevumiem „Stars" jau man ir galvenais. Vispirms pārskatu visu, tad cītīgi izlasu to, kas ir ieinteresējis, bet jo sevišķi mani interesē politika, – akcentēja Jānis Hiršs. – Priecājos par žurnālistu sagatavotajiem aktuāliem rakstiem, priecājos, ka „Starā" strādā laba žurnālistu komanda, bet, tā kā mani vienmēr ir interesējusi politika, šoreiz īpaši izcelšu Egilu Kazakeviču. Es viņa rakstus un komentārus lasīju jau tad, kad viņš „Starā" vēl nestrādāja kā štata darbinieks, bet jau tad nodomāju, ka no viņa iznāks labs žurnālists, politikas procesu analītiķis. Šajos gados ir labi pamanāma viņa izaugsme, ne reizi vien esmu nodomājis, ka tam puisim ir iekšā. Kad mēs vēl tikai domājām par stāšanos ES un šādu soli vēl tikai apsvērām, Egils „Starā" ļoti labi pamatoja, ka Latvijai arī derētu kļūt par ES dalībvalsti un mūsu valstij tas būtu izdevīgi. Ar interesi vienmēr lasu arī intervijas ar cilvēkiem. Diezgan daudz „Starā" tiek intervēti mani bijušie skolēni, kurus savulaik esmu mācījis. Vienmēr prieks izlasīt un uzzināt, kā viņiem klājas un kas jauns ir viņu dzīvē.
„Staru" Jānis Hiršs vērtē kā interesantu un vispusīgu laikrakstu, kurā tiek atspoguļotas dažādas tēmas un jomas, aktualizētas un risinātas iedzīvotājiem svarīgas problēmas.
– Man joprojām patīk drukātie preses izdevumi. Piemēram, vasarā abonēju arī Rīta Avīzi Latvijai „Neatkarīgo", bet tagad vairs ne. Nodomāju, ka varu iztikt ar „Staru", kur var uzzināt ne tikai par notiekošo bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados, bet arī valstī. Kādreiz es ne tikai abonēju daudz preses izdevumu, bet tiem arī rakstīju, un mani raksti, viedoklis par aktuāliem jautājumiem ne reizi vien tika publicēts. Bet man jau ir 86 gadi, tā redzēšana paliek sliktāka, tāpēc vairs tik daudz nevaru lasīt – ir jāsaudzē acis, – atzīmēja Jānis Hiršs.
Viņš atklāja, ka labprāt piedalās arī loterijās, un ne tikai Medus loterijā, bet arī citās, kurās var laimēt kādu balvu vai dāvanu karti.
– Kad laikrakstā publicēts laimētāju saraksts, savureiz ir pārņēmusi neliela vilšanās izjūta, un arī sieva ir noteikusi – atkal nekā. Bet atceros arī kādu citu reizi, kad vēlu vakarā sāku pētīt laimestu sarakstu un pēkšņi ieraudzīju, ka esmu laimējis 30 latu naudas balvu. Tad gan biju priecīgs, nopirku akumulatoru; toreiz automašīnu vēl bija maz, un arī es braucu ar veco „Moskviču", kas tolaik skaitījās gana labs auto, – atcerējās Jānis Hiršs.