Skolas salidojums, 12. septembris, rudens saules apspīdēts, sasildīts… tik satrauktus, brīžiem biklus, brīžiem neuzticīgus, tad atkal pārliecības pilnus skatienus skola nu jau ilgāku laiku nebija saņēmusi.
Skolotāj, vai mani pazīsi? Kā skudriņas uz lielo skudrupūzni devās skolas absolventi, bijušie skolotāji, darbinieki, visi, kuri piederēja un aizvien pieder savai skolai. "Paldies par uzticību savai skolai" – tā vēstīja speciāli izveidotais skolas buklets, ko saņēma visi dalībnieki. Skola – neredzēti grezni uzposta – sagaidīja ikkatru kā kinofilmu festivāla īpašos viesus.
Skolas salidojuma programma – katrai gaumei un patikšanai. Svinību iesākumā – pārdomu ieskauts svētbrīdis, ko vadīja mācītājs V. Strazdiņš un muzicēja R. Lapkašs. Pēc tam katrs dalībnieks varēja piedalīties "Zīmogs nākotnei" mūžam zaļojošā skolas saimes koka veidošanā, atstājot savu pirksta nospiedumu ar parakstu, kā arī speciālajā salidojuma dalībnieku kartē atzīmēt savu pašreizējo dzīvesvietu, savukārt skolas pagalmā no ziediem skolas bērni bija izveidojuši skolas logo, ko varēja izmantot kopbildei, bet īpaši bija izveidots fotostūrītis skolas priekšplānā, zem nojumes. Tas darbojās visa pasākuma laikā. Skolas gaiteņos bija skatāmas dažādas izstādes. Īpaši salidojumam tika vizuāli noformēts foajē ar Andreja Eglīša vārdiem, kā arī speciāli izgatavots lielais skolas logo, kas rotāja pasākuma svinīgo daļu. Vakara gaitā tika demonstrēti klašu sagatavotie videosveicieni, bet nozīmīgākais mirklis – kopābūšana skolas sporta zālē – audzināšanas stunda. Ir skolotājs (Kristaps Šķēls) un skolēns (Kristīne Kuprane, 10. kl.) un visi klātesošie. Ir stundas tēma – septembris, skolas mēnesis Ļaudonas vidusskolā jeb kas ir septembris, ir stundas mērķis un uzdevumi. Ir! Un, protams, ir aktīva sasveicināšanās, ir svētku uzrunu teikšana, pieredzē dalīšanās – Madonas novada domes priekšsēdētājs A. Ceļapīters, Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja I. Dreimane, skolas direktors G. Lazda, bijušās skolas direktores A. Urža, L. Kaufelde, kā arī LIZDA Madonas nodaļas vadītāja D. Caune. Stundas gaitā –
muzikāli atelpas brīži, kurus bija sagatavojuši skolas absolventi – kora "Lai top!" skanīgo balsu īpašnieki, kā arī deju kolektīva "Divi krasti" lustīgie dejotāji. Un stundas noslēgumā – aicinājums paņemt izlaiduma gadus simbolizējošos balonus, pildītus ar jaunības sapņiem un cerībām, un doties skolas pagalmā, lai kopīgi tos palaistu debesīs.
Mūsu plašās skolas saimes vārdā gribam vēlreiz lielu paldies teikt Ļaudonas vidusskolas absolventei Lindai Smirnovai par skolas ietērpšanu svētku drānās, par pasākuma apskaņošanu – Ļaudonas vidusskolas absolventam Mārim Kriškānam, kā arī mīļu paldies teikt kora "Lai top!" diriģentei A. Melnupai, koncertmeistarei I. Tomsonei, deju kolektīva "Divi krasti" vadītājai A. Kreilei par atbalstu koncertprogrammas veidošanā.