Pavasarī jau rakstījām par sarežģījumiem, kas radās mājas Rūpniecības ielā 20/5 iedzīvotājiem sakarā ar iesākto, bet nepabeigto jumta rekonstrukciju.
Iecerētos darbus neizdevās pabeigt sākotnēji noteiktajā termiņā pagājušā gada rudenī, tad tika panākta vienošanās, ka tie tiks turpināti šā gada pavasarī, bet situāciju vēl vairāk sarežģīja SIA „Madonas siltums" lēmums atteikties no šīs mājas turpmākās apsaimniekošanas. Savulaik iedzīvotāji jumta atjaunošanai lielā mērā piekrita, paļaujoties uz pašvaldības uzņēmuma mutiskajiem solījumiem pildīt saistības pret būvnieku – SIA „MDM-85" – neatkarīgi no tā, vai mājai katru mēnesi būs nepieciešamais līdzekļu uzkrājums, citiem vārdiem – pašvaldības uzņēmums kreditēs šī projekta īstenošanu. Savukārt iedzīvotāji ar SIA „Madonas siltums" norēķināsies pakāpeniski.
Arī būvnieks – SIA „MDM-85" – no savas puses izrādīja lielu pretimnākšanu, piekrītot atliktajam maksājumam, proti, ka par veiktajiem darbiem pasūtītājs pilnībā norēķināsies pēc to pabeigšanas.
Taču jumta rekonstrukcija Rūpniecības ielā 20/5 joprojām nav pabeigta. Vēl vairāk, tā netika turpināta ne aprīlī, kā to paredzēja iepriekšējā vienošanās, ne arī vasarā, uz ko pēc sapulces maija vidū tā cerēja iedzīvotāji. Toreiz sapulcē, piedaloties jaunajam mājas apsaimniekotājam – biedrības „Raiņi" vadībai, kā arī būvnieka firmas pārstāvim, tika panākts loģisks iespējamais tālākais risinājums, proti, ka iesāktā jumta rekonstrukcija ir jāpabeidz, nevis jātiesājas, jo tiesāšanās parasti ir ilgs process, it īpaši situācijā, kad lielākā daļa no iecerētā ir jau paveikta un daļēji par to arī ir samaksāts.
Kāpēc iesāktajā būvobjektā visu vasaru bija klusums, un vai ir cerība, ka jumta rekonstrukcija tomēr tiks pabeigta, to jautāju būvdarbu vadītājam Andrim Dzenovskim, kas uzsvēra, ka jumta rekonstrukcija līdz ziemai ir jāpabeidz.
– Lai darbus šajā objektā varētu turpināt, ir nepieciešams noslēgt jaunu līgumu. Domāju, ka tad, kad mājai mainījās apsaimniekotājs, bija jāuzaicina arī būvnieks, bet SIA „MDM-85" par to netika informēta, neraugoties uz iesākto, bet nepabeigto jumta rekonstrukciju. Manuprāt, pie galda, kad mājas apsaimniekošana tika nodota jaunajam apsaimniekotājam, bija jāsēž trim vīriem – SIA „Madonas siltums", biedrības „Raiņi" un SIA „MDM-85" pārstāvjiem, lai vienotos par turpmāko rīcību un saistībām. „MDM-85" jau faktiski ir kreditējis šos darbus, kā saka, „ir labais tēvocis". Uzņēmums bija un joprojām ir gatavs šajā objektā strādāt, bet tikai pēc tam, kad ar jauno mājas apsaimniekotāju būs noslēgts līgums. Aritmētika te ir pavisam vienkārša, jo vienošanās principā ir panākta, bet to vajag nostiprināt rakstiski. Līdz ziemai jumta rekonstrukcija ir jāpabeidz. Žēl, ka neizdevās vienoties jau agrāk, jo šovasar bija ideāli laikapstākļi darbiem uz jumta. Saulainajā laikā strādāt un staigāt pa jumtu ir daudz drošāk, – akcentēja Andris Dzenovskis.
Pagājušajā piektdienā, sazinoties ar mājas Rūpniecības ielā 20/5 vecāko Jeļenu Seikstuli, uzzinājām priecīgu vēsti – klusums objektā ir beidzies, atkal notiek darbi, patlaban puiši atjauno vēja kastes.
– Atbilstoši noslēgtajam līgumam, jumta rekonstrukcija ir jāpabeidz līdz 19. decembrim. Atklāts gan ir jautājums par zibensnovedēja izbūvi. Sākotnēji projektā tas nebija paredzēts, bet uz to sapulcē pavasarī uzstāja iedzīvotāji, arī būvnieka pārstāvis solīja, ka par to būs iespējams vienoties. Bez zibensnovedēja negribētos jumtu pieņemt ekspluatācijā. – atzīmēja Jeļena Seikstule.