Šovasar darbi raiti ir gājuši uz priekšu Madonas novada pašvaldības dzīvnieku patversmes remontēšanā un labiekārtošanā. Kā zinām, pirms vairāk nekā gada pašvaldība pārņēma dzīvnieku patversmes apsaimniekošanu, līdz ar to aktualizējās jautājums par ēkas un teritorijas sakārtošanu, lai tajā varētu uzņemt klaiņojošos dzīvniekus.
Nu, septembra beigās, tiekoties dzīvnieku patversmē, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris izrāda aptuveni pusotra mēneša laikā izdarīto, arī pašam sava atvaļinājuma laikā aktīvi iesaistoties darbos. Jāatzīst, ka paveikts ir tiešām daudz. – Ēka tika siltināta, uzlikts apmetums, nomainīti vecie logi ar jauniem pakešu logiem, kā arī ieliktas speciāli pasūtītas pakotās ārdurvis. Arī iekštelpās ir veikts remonts, ir sagatavota dzīvojamā zona, kurā plānots pastāvīgi dzīvot patversmes darbiniekam. Ir ierīkota centrālā apkure, uzliktas apkures iekārtas, ir arī krāsniņa, kur, piemēram, gatavot ēdienu, – pastāsta Guntis Ķeveris.
Remontdarbus veica SIA „Skandibus", apkuri ierīkoja SIA „Komforts", savukārt logus un durvis nomainīja SIA „Montāžnieks DE". Kopumā visi remonta un labiekārtošanas darbi pašvaldībai izmaksājuši ap 27 tūkstošiem eiro. Guntis Ķeveris uzsver: – Dzīvnieku patversme tomēr ir jātaisa ar domu par nākotni, tai ir jābūt gana mūsdienīgai un perspektīvai, kā arī tai jāatbilst prasībām par dzīvnieku patversmēm.
Protams, darbs pie patversmes ierīkošanas vēl turpinās, piemēram, šonedēļ Madonas novada īpašumu uzturēšanas dienesta darbiniekiem jāuzliek jumtiņi četriem suņu voljēriem, kas jau ir uzstādīti; kopumā patversmē ar laiku varētu tikt ierīkoti 16 voljēri suņu turēšanai. Līdz galam jāiekārto karantīnas telpa, kurā uz novērošanas laiku tiks turēti dzīvnieki vai varēs izolēt un ārstēt saslimušos ķepaiņus. Tāpat tiek būvēts šķūnītis, kur glabāsies malka, ar žogu ir jāapjož suņu pastaigu laukums, kā arī saglabājies ēkas mantojums – attīrīšanas baseini. – Nākotnē par šo baseinu praktisko pielietojumu vēl ir jādiskutē, bet šobrīd svarīgākais, lai tie nekļūtu apmeklētājiem bīstami. Baseinu iežogošanai tiks izmantots PII „Saulīte" vecais žogs, kas tika demontēts, bet vēl veiksmīgi varēs pildīt savu funkciju, – teic Guntis Ķeveris. Tāpēc šobrīd netiek nosaukts konkrēts dzīvnieku patversmes atklāšanas datums, bet ir cerība tuvākajā nākotnē sākt uzņemt pirmos iemītniekus.
Pozitīva iecere saistās ar ēkas ārējo izskatu – jau ir uzrunāti jaunieši, kas darbojas iekštelpu skeitparkā un pieprot kvalitatīvu grafiti, kā arī plānots piesaistīt Madonas mākslas skolas audzēkņus, lai ēkas ārsienas izdaiļotu bērnu un jauniešu zīmējumi. Guntis Ķeveris turpina: – Tāpēc ēka speciāli tika atstāta gaiša, lai bērni varētu uz tās radoši izpausties. Mājas sienas ir gana plašas, lai uz tām veiksmīgi sadzīvotu gan jauniešu zīmētie grafiti, gan mākslas skolas bērnu radošais lidojums par mājdzīvnieku tematiku. Mēs labprāt uzklausīsim idejas un esam gatavi sadarbībai arī ar citiem māksliniekiem.
Tāpat Madonas pilsētas pārvaldnieks aicina iedzīvotājus sniegt savu artavu patversmes iekštelpu labiekārtošanā un ziedot mēbeles, kas pašiem mājās varbūt kļuvušas liekas, bet vēl ir labā stāvoklī, tāpēc tās žēl izmest. Patversmei noderētu dīvāni, plauktiņi, skapīši, galdiņi un tamlīdzīgi.
Patlaban aktuāli ir arī atrast darbinieku, kurš strādātu uz vietas patversmē. – Doma ir tāda, ka patversmes darbinieks dzīvotu šeit, kur viņam jau ir izveidots labiekārtots dzīvoklis, ar apmaksātu ūdeni, elektrību, siltumu. Atalgojums par dzīvnieciņu pieskatīšanu, aprūpēšanu, vešanu pastaigās, apmeklētāju uzņemšanu līdz ar to ir plānots minimālās algas apmērā, taču darbiniekam būtu atrisināts dzīvošanas jautājums un ar to saistītās izmaksas. Esmu jau uzrunājis pagastu pārvalžu vadītājus, lai apzina atbildīgus cilvēkus, kam šāds darba piedāvājums varētu būt aktuāls, kā arī aicinu atsaukties citus interesentus, zvanot man pa tālruni 26325419.