Pēdējo dienu laikā policijā vairākkārt saņemta informācija par vadītājiem, kas izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus, sabojājot trešās personas mantu, un atstājuši negadījuma vietu, neziņojot likumā noteiktā kārtībā par šo faktu policijai, informē VP pārstāve Sintija Virse.
Tā, piemēram, naktī uz 18. septembri Varakļānu novadā, Stirnienes muižā, kāds vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbraucis apgaismes stabam, to sabojājot, un atstājis negadījuma vietu.
Policija šajā un citos līdzīgos gadījumos ir uzsākusi pārbaudes, lai noskaidrotu vainīgos. Tāpat Sintija Virse atgādina: „Par ikvienu negadījumu, kurā ir bojāta trešās personas manta – ceļu norobežojošās barjeras, apmales, sētas, stabi, citas automašīnas
u. c. materiālās vērtības -, ir jāziņo policijai. Pretējā gadījumā, kad policija pēc laika vainīgo noskaidro, ir jārēķinās ar Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto atbildību – naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no 7 līdz 55 eiro, cita transportlīdzekļa vadītājam var tikt uzlikts naudas sods no 70 līdz 700 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas. Tāpat policijai vienmēr ir jāziņo gadījumos, ja negadījumā ir cietušas personas, arī tādās situācijās, kad kāda no iesaistītajām pusēm apgalvo, ka nav guvusi traumas un jūtas labi. Jo tomēr, kā liecina pieredze, pašsajūta var pasliktināties, un pēc kāda laika persona tomēr vēršas pie ārsta, paskaidrojot, ka traumas gūtas ceļu satiksmes negadījumā. Šī informācija tiek nodota policijai, un tad ir jārēķinās ar atbildību par negadījuma vietas atstāšanu. Policija aicina ikvienu izturēties atbildīgi un neizvairīties no savas rīcības radītajām sekām. Tāpat aicinām ikvienu, kas kļuvis par kāda negadījuma aculiecinieku, informēt policiju, zvanot uz tālruni 110."