Biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji tikās ar finanšu ministru Jāni Reiru, lai pārrunātu nozari ietekmējošo nākamo gadu nodokļu politiku.
Galvenais diskusiju objekts bija plānotais straujais zemes nodokļa pieaugums. Pašreizējie noteikumi paredz, ka turpmākos piecus gadus zemes nodoklis pieaugs līdz pat 20% ik gadu. Zemnieku saeima uzskata, ka tik straujš pieaugums nav pieņemams un nodokļa pieaugums nevar būt lielāks par 10%. Par šo jautājumu tika panākta vienošanās, ka tuvākajā laikā notiks atkārtotas Finanšu ministrijas, Zemkopības ministrijas un pašvaldību sarunas par iespējām nodokļa pieauguma tempu samazināt un kāpumu plānot ilgākā laika posmā.
Otrs aktuāls jautājums, kas nodarbina ikviena lauksaimnieka prātu, ir no 2017. gada paredzētā ES subsīdiju un valsts atbalsta iekļaušana ar nodokli apliekamo ienākumu summā. Ņemot vērā to, ka mūsu lauksaimniekiem ir jākonkurē kopīgajā ES tirgū ar mazāko atbalstu, līdzšinējā pieeja, kad subsīdijas netika iekļautas ar nodokli apliekamajos ienākumos, ļāva lauksaimniekiem izmantot visu šo subsīdiju summu investīciju veikšanai ražošanas modernizācijā vai iegādāties lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Ja lauksaimnieki strādā ar peļņu, tad līdzšinējā valsts politika neiekļaut ar nodokli apliekamajos ienākumos subsīdijas nosacīti palielināja šo subsīdiju summu par 15%, ļaujot pietuvoties subsīdiju līmenī vismaz kaimiņvalstu zemniekiem.