Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Deputāta amatā – Agris Sārs

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 15.09.2015.

Deputāta amatā – Agris Sārs
Burtu lielums

Pirms dažām nedēļām laikrakstā jau informējām, ka augustā deputāta pilnvaras nolika no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta Madonas novada pašvaldības domē ievēlētais deputāts Raimonds Aizstrauts.

31. augustā Madonas novada vēlēšanu komisija pieņēma lēmumu „Par deputāta kandidātu, kurš uzaicināms stāties bijušā deputāta Raimonda Aizstrauta vietā", kurā noteikts, ka, balstoties uz 2013. gada 1. jūnija Madonas novada pašvaldības vēlēšanu rezultātu aprēķināšanas protokolu, nākamais deputāta kandidāts, kurš ir uzaicināms stāties bijušā deputāta vietā no deputātu kandidātu saraksta „Zaļo un Zemnieku savienība", ir Kusas pamatskolas direktors (direktora pienākumus pilda kopš 1990. gada) Agris Sārs.
Madonas novada pašvaldība, iepazinusies ar šo vēlēšanu komisijas lēmumu, jau nākamajā dienā nosūtīja Agrim Sāram uzaicinājumu stāties bijušā deputāta Raimonda Aizstrauta vietā. 7. septembrī Madonas novada pašvaldība saņēma Agra Sāra apliecinājumu par piekrišanu uzņemties deputāta pienākumus, un viņa pilnvaras sākas ar Madonas novada vēlēšanu komisijas lēmuma paziņošanas brīdi.

Darbosies trijās komitejās
Vakar norisinājās pirmā domes sēde (ārkārtas), kurā darbu uzsāka arī Agris Sārs. Lai viņš domē varētu darboties pilnvērtīgi, bija nepieciešams veikt izmaiņas Madonas novada domes pastāvīgo komiteju sastāvā. Saskaņā ar likuma „Par pašvaldībām" 21. panta pirmās daļas 10. punktu, kas nosaka, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt vai atlaist (atbrīvot no pienākumiem) domes priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku, pastāvīgo komiteju locekļus un revīzijas komisijas locekļus, Madonas novada pašvaldības domes deputāti vienbalsīgi nolēma izslēgt no finanšu un attīstības komitejas, izglītības un jaunatnes lietu komitejas, kā arī uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sastāva Raimondu Aizstrautu un viņa vietā visās trijās komitejās ievēlēt Agri Sāru.

Uzmanību pievērsīs galvenokārt izglītības jomai

Agri Sāru pēc pirmās domes sēdes jau jaunajā deputāta statusā aicinājām uz īsu sarunu.

– Šī gan nebija no ilgākajām domes sēdēm, tajā tika skatīti vien 20 jautājumu, taču droši vien paguvāt izjust domes darba garšu.
– Jā, sāku apjaust, kā tas ir – būt novada pašvaldības domes deputātam. Jau līdz šim ir iznācis sēdēt pie dažādiem galdiem, pieņemot lēmumus, taču šim galdam tomēr ir sava specifika, jo problēmu loks, par ko tiek lemts, skar visa novada mērogu. Apjausmu par to guvu jau pirmajā domes ārkārtas sēdē.
– Šodien tikāt ievēlēts arī darbam vairākās domes komitejās. Kurām jomām plānojat pievērst lielāku uzmanību, strādājot domē vismaz atlikušajā tās sasaukuma laikā?
– Izglītības joma būs mana galvenā prioritāte. Man par to ir ļoti konkrēts viedoklis. Izglītības jomā jau daudzus gadus netrūkst sasāpējušu jautājumu, kurus nepieciešams risināt. Domāju, ka tuvākajos divos gados, gan runājot par skolu tīklu, gan par resursu pārdali, novada griezumā notiks būtiskas izmaiņas. Priecē, ka domē jau ir spēcīga izglītības iestāžu darbinieku pārstāvniecība, taču līdz šim tā vairāk saistījās ar lielajām pilsētas skolām. Ne visos izglītības jomu skarošos jautājumos mūsu viedoklis sakrīt, jo es vairāk saskaros ar mazo lauku skolu vidi un man ļoti svarīga ir to attīstības perspektīva.
– Vai deputāta darbu spēsit veiksmīgi apvienot ar Kusas pamatskolas vadīšanu?
– Droši vien savu reizi viens darbs traucēs otram (piemēram, šodien skolā notika civilās aizsardzības mācības, kuru laikā skolēni tika evakuēti no skolas ēkas un kurās, sakarā ar domes sēdi, nevarēja būt klāt). Taču kopumā, tā kā kontaktstundu man ir salīdzinoši maz, visticamāk, viens darbs otru būtiski neiespaidos.
– Pirms sniedzāt apliecinājumu novada pašvaldībai par piekrišanu uzņemties deputāta pienākumus, vai bija arī pārdomu vai šaubu brīdis?
– To, ka Raimonds šaubījās par vēlmi turpmāk pildīt deputāta pienākumus, es zināju jau diezgan sen, līdz ar to psiholoģiski biju gatavs situācijai, ka tad man būtu jāstājas viņa vietā. Ilgu pārdomu nebija – ja reiz pirms vēlēšanām biju nolēmis kandidēt un darboties domē, tad sava apņemšanās jāpilda līdz galam – apstāties pusceļā nav jēgas. Pieļauju, ka arī Aronas pagasta iedzīvotāji būtu neizpratnē, ja es atteiktos no deputāta mandāta. Līdz šim domes sasaukumā nav bijis neviena Aronas pagasta iedzīvotāja – būšu pirmais, kas nodrošinās pārstāvniecību arī šī pagasta iedzīvotājiem.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px