Rīt, 17. septembrī, labklājības ministrs Uldis Augulis apbalvos konkursa „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015" laureātus. Konkursa pirmās vietas ieguvējs iegūs dāvanu karti 500 eiro apmērā, bet vēl četri nominanti katrs saņems 400 eiro vērtu dāvanu karti. Tāpat konkursa uzvarētāji saņems Pateicības rakstu un personalizētas ozolkoka balvas „Četrlapu āboliņš".
Kā ziņo Labklājības ministrijas (LM) sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane, balvas pasniegšana notiks sociālo darbinieku foruma ietvaros ceturtdien, 17. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Pasākumu sirsnīgā gaisotnē vadīs „Radio Skonto" programmu direktors Valdis Melderis. Sociālos darbiniekus, kas lielākoties ir daiļā dzimuma pārstāves, ar muzikālu programmu priecēs Latvijā iemīļotais dziedātājs Viktors Lapčenoks, īpašs sveiciens sagaidāms no koklētāju ansambļa „Pūt, vējiņi".
Konkurss „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015" norisinājās laikā no 5. līdz 31. augustam, iedzīvotājiem piesakot viņuprāt labākos sociālos darbiniekus. Kopumā par labākajiem sociālajiem darbiniekiem elektroniski balsojuši 86 Latvijas iedzīvotāji. Tāpat anketas varēja aizpildīt nevalstiskā sektora un citu organizāciju pārstāvji. Konkursā titula un balvas „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015" saņemšanai izvirzīti 77 sociālie darbinieki no 44 Latvijas pašvaldībām.
LM atgādina, ka konkursa mērķis ik gadu ir apzināt un pateikties Latvijas sociālajiem darbiniekiem, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, kā arī popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā. Šis konkurss norisinājās jau trešo gadu.
Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Latvijas Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādāja žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus.