Ar grupu "Melns uz Balta" tiekos uzreiz pēc ondo.lv izsludinātā jauno mūziķu konkursa rezultātu paziņošanas, kur galvenā balva ir iespēja uzstāties 18. septembrī "Arēnā Rīga" notiekošajā festivālā "Studentu paradīze". Varam būt lepni, jo arī mūsu puišu grupa izcīnīja iespēju sevi parādīt uz lielās skatuves.
Kā teic grupas solists Kristers Rudzītis, šī būs lieliska iespēja pilnveidoties gan kā grupai, gan katram pašam individuāli.
Tie, kuri aktīvi apmeklē balles un dažādus pasākumus, noteikti būs pamanījuši jaunos mūziķus. Grupa pastāv gadu, un tajā spēlē: Kristers Rudzītis (solists, ģitārists), Maikls Drobins (basģitāra), Alvis Kozuls (soloģitāra), Armands Runcis (bungas). Kristers Rudzītis, Maikls Drobins un Armands Runcis, kā arī Baiba Barkāne jau pirms tam spēlējuši grupā "K-BAM", piedalījušies Cesvaines vidusskolas veidotajā pasākumā "Burziņš 2014". Dzīvē notiek dažādi pavērsieni, un grupa izjuka, drīz vien uzradās soloģitārists Alvis Kozuls.
Jaunieši stāsta, ka pēc mūzikas skolas absolvēšanas vēlējušies turpināt sevi attīstīt mūzikas lauciņā: – Sākumā kultūras namiem rakstījām, ka par lētu naudiņu varam uzspēlēt, bet tagad ir tā, ka mums raksta un aicina uzstāties. Tas dod lielu motivāciju strādāt vēl cītīgāk. Gatavojoties koncertiem, pavadām garas mēģinājumu stundas Praulienas pagastmājā, jāsaka viņiem liels paldies par šo iespēju, jo citādi mēģinājuma telpu mums nebūtu.
Puiši gremdējas atmiņās, ka pašos pirmsākumos mēģinājumi notikuši vien stundu, jo ātri sākuši sāpēt pirksti un pacietības bijis mazāk. Pašlaik mēģinājumi noris trīs stundas.
Par grupas nosaukuma izvēli Maikls atklāj: – Esam ļoti dažādu mūzikas stilu klausītāji, vienam patīk roks, cits klausās blūzu. Tieši tādēļ, ka esam tik dažādi, mēs spējam variēt ar mūzikas stiliem. Nosaukums "Melns uz Balta" ir tāpēc, ka esam tik atšķirīgi, bet kompromisu tāpat spējam atrast. Uzstājoties cenšamies ģērbties saskaņoti – melnās un baltās drēbēs. Visvairāk mums patīk spēlēt roku, pankroku, bet ballēs nekas cits neatliek, kā spēlēt šlāgeri ar nelielu roka piesitienu. Rakstām arī savas dziesmas, pagaidām mums tādas ir septiņas. Ieskicējot nākotnes vīzijas, pavīd ideja par albuma izdošanu.
Puiši teic, ka ir dziesmas, kuras var spēlēt jau pēc vienas dienas mēģinājuma, bet ir arī tādas, kuras tiek trenētas un pieslīpētas pat septiņus mēnešus. Par grupas himnu var uzskatīt dziesmu "Greznā dzīve". Kristeram sirdij tuva dziesma ir "Laika deglis", kas sarakstīta laikā, kad nomirusi viņa vecmamma, tad bijušas tādas pārdomas par to, ka laika ir maz un tas ir jātur lielā vērtībā.
Alvis atzīst, ka pašlaik liels izaicinājums ir uzstāšanās "Arēnā Rīga".
– Mēģinām piedalīties visos konkursos. Madonas novada dome ļoti palīdz, sponsorējot ceļa izdevumus. Paldies Jānim Kļaviņam, kas mūs pamanīja un sarunāja pirmās koncertvietas. Ļoti daudz palīdz arī vecāki – gan finansiāli, gan morāli atbalstot. Alvja, Armanda un Kristera vecāki ir mūziķi, un sākumā viņi mums palīdzēja ar instrumentiem, lai gan pašlaik visi instrumenti ir iegādāti par mūsu pašu naudu, kas tika iekrāta no dzimšanas un vārda dienās dāvinātā. Mūsu spēlētā mūzika vairāk ir domāta jauniešiem, bet, ja nepieciešams, varam pielāgoties situācijai un spēlēt kaut vai to pašu šlāgermūziku.
Alvis mācās Latvijas Kultūras koledžā par apskaņotāju. Katru nedēļu tiek mērots ceļš Rīga-Madona. Bet jaunietim tas neesot nekāds šķērslis, jo vēlme muzicēt ir liela.
Puiši spriež, ka līdz šim labākais koncerts, kurā viņi ir spēlējuši, bijis "Kalnagravās", kad skatuve tika iesildīta pirms grupas "Dzelzs vilks" uzstāšanās. Tad bija iespēja uzspēlēt smagāka stila mūziku, kas pašiem ir sirdij tuvāka. Iedvesmoties sanāk no pašmāju grupas "Pērkons".
Vai, viņuprāt, latviešu jaunās grupas ir konkurētspējīgas? Puiši teica, ka jaunās grupas ir spēcīgas, tikai žēl, ka latvieši savējos neprot novērtēt. Ir ļoti mazas iespējas grupai izsisties un kaut ko sasniegt. Bet nedrīkst ieslīgt pesimismā, vienmēr jādomā tas labākais.
Ja ir vēlme kaut ko darīt, atbalstītāji noteikti atradīsies. Ainārs Melnbārdis no Cesvaines grupu ir uzmundrinājis un devis nozīmīgus padomus, kā arī norādījis uz sīkām kļūdām uzstāšanās laikā. Arī Arturs Kloppe palīdz bungu spēles apguvē. Dāvids Gruznovs un Aleksandrs Ezeriņš ir entuziasma pilni filmētāji, kas palīdzēja vairāku video tapšanā, bet viņi saprot, ka jauniešiem nav miljonu. Apkārt ir daudz cilvēku, kuri atbalsta un iedrošina. Svarīgākais ir pašiem nepadoties pie pirmajām neveiksmēm. Tā secinājuši puiši un rosina: – Mums var pasekot un visus jaunumus par grupas sasniegumiem uzzināt: draugiem.lv – "Melns uz Balta" (sadaļā "Mūzika"), Twitter – @Grupamub, instagram – @grupamub. Protams, koncerti – Youtube.