Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Apciemo bērnus ar īpašām vajadzībām

LAURA KOVTUNA

Autors • 07.09.2015.

Apciemo bērnus ar īpašām vajadzībām
Burtu lielums

Viesošanās laikā Madonas novadā 1. septembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni apmeklēja arī PII „Saulīte", kā arī bērnudārza telpās mītošo biedrību „Mēs saviem bērniem".

Tur viņus sagaidīja sirsnīgs ansambļa un deju kolektīva „Mazais cilvēciņš" koncerts; notraušot pa kādai aizkustinājuma asarai, arī valsts pirmais pāris vienojās kopīgās dziesmas ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Prezidenta kundze Iveta Vējone klātesošajiem vaļsirdīgi atzina: – Šodien man acis ir slapjā vietā, visu dienu asaras birst. Jau no rīta skolā biju ļoti aizkustināta, tur satiku savus bijušos skolēnus, viņi ir izauguši lieli, ir jau savi bērni. Šī diena man ir emociju pilna.
Raimonds Vējonis, priekšnesumu iepriecināts, tālāk steidza tikties ar iedzīvotājiem Madonas kultūras namā, savukārt viņa kundze labprāt izmantoja iespēju uzkavēties ilgāk biedrības „Mēs saviem bērniem" mājīgajās telpās un uzzināt vairāk par viņu ikdienu.
– Esmu ļoti priecīga pie jums būt, redzēt, ka jums viss notiek, neraugoties uz to, ka ir grūti, jūs te pulcējaties, varat dziedāt, notiek dažādas terapijas, nodarbības. Galvenais, ka bērnus var izvest sabiedrībā un ka viņi var darboties. Diemžēl mums gadās kāda nelaime, bet ir jācīnās kopā un jāpalīdz cits citam, lai kļūtu vieglāk. Tāpēc šodien arī vēlos mierīgā gaisotnē, bez steigas parunāt, padziedāt un būt kopā – tā vienkārši, – pauda Iveta Vējone.
Izrādot telpas un iepazīstinot ar biedrības „Mēs saviem bērniem" aktīvo darbošanos, biedrības vadītāja Elita Badūne pastāstīja sīkāk: – Pateicoties Madonas novada pašvaldībai, mums beidzot, pēc 15 gadiem, tika piešķirtas telpas. Tas bija būtiskākais, lai mēs vispār varētu sākt reāli darboties un īstenot mērķus. Paldies PII „Saulīte" vadītājai Daigai Elgai Ābolai, jo bez viņas atbalsta diez vai dome uzreiz tā būtu izlēmusi; viņa paņēma mūs savā paspārnē. Tā nu gandrīz jau gadu dzīvojam šeit – darbojamies, dziedam, dejojam kopā ar skolotājām Zeltīti Dūrīti un Lailu Jēkabsoni. Braucām arī uz Dziesmu un deju svētkiem, dažādiem festivāliem, esam pabijuši ārpus Latvijas, tāpat ar labdarības koncertiem dodamies uz pansionātiem, sociālajām iestādēm. Sociālās integrācijas projekta ietvaros visas nedēļas garumā notiek dažādas dziedinošās terapijas: Montesori un smilšu terapija, mūzikas terapija, fizioterapija, psihoterapija vecākiem atbalsta grupā, kanisterapija, kā arī ar bērniem strādā logopēds. Pie mums ir ģimenes no visa Madonas reģiona – Madonas, Lubānas, Varakļāniem, kā arī viena ģimene brauc no Lizuma. Projekta ietvaros līdz ar jau minētajiem terapiju nodarbības apmeklē arī ģimenes no Cesvaines, Ērgļu un Varakļānu novada. Vecāki ir priecīgi, ka var atvest, atstāt bērnus, pa to laiku mammas aizskrien kaut pie friziera vai uz banku. Jāteic, ka tik aktīvi varam darboties, tikai pateicoties aktīvajiem vecākiem, kas bērnus šurp atved. Ja viņi neatbalstītu, nekas arī nesanāktu.
Biedrības „Mēs saviem bērniem" dalībnieki ar prieku izmantoja iespēju iepazīties ar valsts pirmo lēdiju, tā arī Iveta Vējone piemiņai par viņas viesošanos Madonā labprāt ar ikkatru kopīgi nofotografējās. Viņa secināja – kā kādreizējai skolotājai viņai ir īpaša saikne ar bērniem. – Vai tie būtu bāreņi, bērni ar īpašām vajadzībām, vēlos darboties labdarībā, kas vairāk saistīta ar bērniem. Agrāk bērni ar īpašām vajadzībām dzīvoja tikai savās mājās, un mēs viņus faktiski neredzējām. Bet, kā pārliecinājos, Madonā labi ir tas, ka viņiem ir, kur atnākt, būt sabiedrībā, ir iespēja sadraudzēties, izmantot terapijas, nodarboties. Lai cik tas ir grūti, bet ar katru bērnu ir jāstrādā. Nedrīkst viņu ielikt mājās – lai tur sēž. Tas, diemžēl, ir klupšanas akmens mūsu valstī, ka trūkst atbalsta šīm ģimenēm, cilvēkiem, biedrībām, kas cenšas palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām. Naudiņu vajag daudz kur; ir jāmāk to sadalīt, lai pietiktu gan vieniem, gan otriem, bet, protams, uzskatu, ka nevienu nedrīkst atstāt novārtā, – pārdomās dalījās Iveta Vējone.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px