Smaga nakts uz 1. septembri aizvadīta Dzelzavas pagastā – tur nakts melnumā nodegusi dzīvojamā māja, par laimi, cietušo nav, jo cilvēki laicīgi pamodušies un izsaukuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).
VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders pastāsta sīkāk par notikušo: – Pulksten 3.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur bija izcēlies ugunsgrēks kādā dzīvojamajā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pilnā platībā deg vienstāva koka dzīvojamā māja, kas apmūrēta ar ķieģeļiem, un tai ir iebrucis koka jumts. Mājas kopējā platība bija 130 kvadrātmetru, no tiem nodega 120 kvadrātmetru. Ūdens liesmu dzēšanai sākumā tika ņemts no blakus esošā dīķa, tādā ziņā tas darbus atviegloja. Kad dīķis bija iztukšots, ūdeni veda no divu kilometru attālumā esošā ezera. Labi, ka cilvēki ugunsgrēkā nav cietuši, bet nav arī vairs mājas. Ugunsgrēks tika lokalizēts pulksten 6.14, ugunsgrēka dzēšanas darbi beidzās ap pulksten 9.
Kā ugunsdzēsējiem glābējiem pastāstīja mājā dzīvojošie, viņi pamodušies tikai tad, kad jau sajutuši dūmus un izdzirdējuši šīfera plīšanu, pēc kā uzreiz izsaukuši VUGD. Šābrīža versija gan mājas iedzīvotājiem, gan VUGD darbiniekiem ir, ka ugunsgrēks, iespējams, izcēlies no elektroinstalācijas verandā, jo liesmas un dūmi mājā izpletušies tieši no šīs ēkas daļas, kur nenotiek saimnieciska darbība, kā arī maz ticama ir versija par ļaunprātīgu dedzināšanu. Tomēr patiesos ugunsnelaimes apstākļus izmeklēs un noskaidros Valsts policija.
Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Jankovskis, lūgts komentēt tālāko rīcības plānu nelaimē nonākušajai ģimenei, uzsvēra, ka pagasta pārvalde saviem iedzīvotājiem sniegs visu iespējamo palīdzību. – Tā kā cilvēkiem vairs nav māju, Dzelzavā ir arī brīvi dzīvokļi, ko varēsim viņiem piedāvāt, kolīdz saņemsim informāciju par to, vai šāds palīdzības veids nelaimē cietušajiem ir nepieciešams, – pauda Andrejs Jankovskis.