Pagājušajā nedēļā laikraksts „Stars" saņēma Ērgļu novada iedzīvotāja vēstuli, kurā pausts satraukums par iespējamu cūku mēra uzliesmojumu Jumurdas pagastā.
Kārlis Ielejs raksta: „Dažas cūkas Jumurdā nosprāgušas no cūku mēra, pārējās pazudušas. Visa Jumurda smird. Daži kraukļi nespējot kritušos apēst, tā mednieki runā."
Kā var noprast, iedzīvotājs par šo situāciju jau informējis Jumurdas pagasta pārvaldi. Atbildē no Jumurdas pagasta pārvaldes vadītājas Agitas Opincānes viņš saņēmis ieteikumu kontaktēties ar medību koordinācijas komisijas vadītāju Lienu Kārkliņu, kā arī rakstīt iesniegumu „Iesniegums par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem" klāt pievienotajā iesnieguma veidlapā. Tomēr Agita Opincāne skaidro, ka vīrietis pārvaldei ziņojis tikai par to, ka viņa īpašumā mežacūkas nodara postījumus, un lūdzis padomu, ko šādā situācijā darīt. – Nebija nekādas runas par to, ka būtu uzietas mirušas cūkas, – uzsver Agita Opincāne.
Sazinoties ar Lienu Kārkliņu, arī viņa akcentē, ka šī ir pirmā dzirdēšana par cūkām, kas, iespējams, mirušas no cūku mēra. – Vēl nesen saņēmām Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīkojumu, kā rīkoties pašvaldībām gadījumā, ja teritorijā tiek atrastas mirušas cūkas. Taču nebija minēts, ka Ērgļos šādi gadījumi būtu konstatēti, neviens iesniegums par šādu faktu arī nav saņemts. Tāpat PVD Madonas pārstāvji pirms neilga laika mūs informēja, ka Ērgļu novadā nav konstatēta neviena ar cūku mēri slima cūka, – atklāj Liena Kārkliņa.
Viņa atgādina – ja tomēr iedzīvotāji uziet bojāgājušas cūkas vai mežacūkas, par atradumu jāziņo vai jāraksta iesniegums Ērgļu novada pašvaldībai vai medību koordinācijas komisijai, tāpat jāsazinās ar PVD. Tāpat arī konkrētajā gadījumā Jumurdas iedzīvotājam jāraksta iesniegums, kurā jānorāda, kur bojāgājušās cūkas atrodas, lai speciālisti tās varētu pārbaudīt.