Trešdien, 19. augustā, Latvijas Pensionāru federācijas rīkotajā piketā, kurā pulcējās ap 100 cilvēku, tika prasīts, lai lielāka pensiju indeksācija notiktu jau šoruden. To, cik pamatotas ir pensionāru prasības un kā vērtē „Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas reakciju uz pensionāru izrādīto neapmierinātību, ūjinot garāmejošo deputāti, atbildēt ar to pašu, jautāju Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Dzenovskim un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītājai Inārai Mālniecei.
Sāp par jaunajām ģimenēm
– Var jau prasīt vienmēr, bet jāskatās tomēr kopējā valsts situācija. Cik daudz mums ir bezdarbnieku, cik saņem jaunās māmiņas, kas nereti bērnus audzina vienas? Pensionāriem vismaz ir šī pensija, kuriem veselība atļauj, var piepelnīties. Tāpēc domāju, ka jaunās ģimenes nereti ir daudz kritiskākā situācijā, jo jāapgādā ģimene. Pagastā skatoties, reizēm brīnos, kā jaunās māmiņas izdzīvo. Katrs grib vairāk, protams. Reizē arī jādomā, ko tie divi lati pie pensijas klāt dos? – retoriski jautā Andris Dzenovskis. – Kas attiecas uz Solvitas Āboltiņas reakciju, tas ir līdzvērtīgi, kā savulaik bijušais prezidents pa galvu solīja. Ar viņu taču it kā neviens nerunāja, bija tikai ūjināšana, ka garām iet varas pārstāvis. Bet varas pārstāvis tomēr ir tautas kalps, tādā amatā ir jāprot sevi savaldīt. Protams, Solvita Āboltiņa šodien viena neatrisinās pensiju jautājumu, bet labāk būtu bijis pieiet pie cilvēkiem, pajautāt, kādas ir problēmas un kādas ir viņu prasības.
Pārlieku liela ažiotāža par reakciju
– Ir jau tiesības rīkot jebkādas akcijas, bet, domāju, ka šoreiz masu mediji, mazliet arī jūs, ja uzdodat šādu jautājumu, iespringstat uz dažu sekunžu rīcību. Īstenībā vairāk vajadzētu rakstīt par to, uz ko bija vērsta akcija, iztirzāt, kādas bija pensionāru prasības, varbūt arī kontekstā ar valsts iespējām un ekonomisko situāciju, – uzsver Ināra Mālniece. Viņa secina: – Sižetu neredzēju, bet saprotu, ka notikusi divpusēja saūjināšanās. Teikšu tā – kā uzrunā, tā atbild. Ja pensionāri ūjināja deputātus un uzskatīja to par normālu rīcību cilvēkiem cienījamā vecumā, tad arī dabūja tādu pašu atbildi pretī. Protams, politiķim ir jābūt savaldīgākam par pūli, bet jebkurā gadījumā domāju, ka tam nevajag pievērst tik lielu uzmanību.