Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Velo svētceļojums uz Aglonu

INESE ELSIŅA

Autors • 13.08.2015.

Velo svētceļojums uz Aglonu
Burtu lielums

Šodien, kad daudzi uz Aglonas baziliku dosies ar personīgajām automašīnām un sakrālajā laukumā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku ietvaros piedalīsies tautas Krusta ceļā, Madonas velo svētceļojuma dalībnieki būs jau nonākuši galapunktā un būs kopā ar visiem.

"Stars" klātienē ar svētceļotājiem tikās 11. augustā – brīdī, pirms viņi devās ceļā. Kā pastāstīja svētceļojuma organizators, Madonas katoļu draudzes pārstāvis Jānis Liepiņš, svētceļojuma tēma ir „Terra Mariana 800" jeb „Aicinājums uz svētumu ģimenē". Braukt ar velosipēdiem bija viņa iniciatīva, kurai atsaucās daudzi.

– Pagājušajā gadā ar velosipēdu mums, kājāmgājējiem, uz Aglonu pievienojās mans dēls Jēkabs. Redzot, cik daudz tas viņam nozīmē un kā viņš, mazs puika, visa gada garumā mani motivēja ko tādu atkārtot, pieteicos organizēt svētceļojumu, –
atcerējās Jānis. – Sapratu, ka varu un gribu ko tādu izdarīt. Draudzes prāvests tēvs Tomass Zieļonka manu ideju atbalstīja, liels paldies ģimenei, kas to pieņēma. Svētceļojuma tēma ir „Aicinājums uz svētumu ģimenē", un ir skaidrs, ka šī ir lieliska iespēja ģimenēm satuvoties, labāk iepazīt citam citu, pārbaudīt sevi un satikties ar Dievmāti un Jēzu.
Nebija jau citas iespējas, jo šovasar biju nolēmusi doties svētceļojumā, bet kājām neviens negāja, – savu izvēli uzkāpt uz velosipēda pamatoja Vita Bartuševiča. – Pašai divriteņa nebija, aizņēmos no meitas un nu esmu gatava ceļam. Aglonā lūgšu par ģimenes veselību, par mazbērniem (viens nesen piedzima, vienam vēl jānāk pasaulē), piedomāšu par draudzi, lai nav šķelšanās, lūgšu par mīlestību cilvēku sirdīs, kas vienmēr ir vajadzīga. Jāmēģina nebaidīties no laika apstākļiem, prāvests mūs stiprina ar svētīto ūdeni un sakramentiem, būs labi!
No Madonas kopumā svētceļojumā devās 32 dalībnieki, jaunākajam ir divi gadi, vecākajam – pāri sešdesmit. Grupā ir madonieši, cesvainieši, pārstāvji no Lubānas, Varakļāniem un Rīgas. Svētceļojuma maršruts: Madona – Barkava –
Galēni – Aglona. Bija iecerēts braukt mierīgā tempā – 8 līdz 10 kilometri stundā. Pirmā nakšņošana notika Barkavā, pirmajās vakariņās tēvs Tomass (priesteris brauca ar mašīnu, veda mantas un gatavoja maltītes) pasniedza karbonādi, jaunos kartupeļus un salātos – svaigus gurķīšus.
– Svētceļojumā mani uzaicināja krustvecāki – Egija un Mareks Kušneri, – „Staram" atklāja pusaudze Tīna Nagle. – Uz Aglonu vēlējos iet jau pagājušajā gadā, bet bija sporta nometne, un nodoms izpalika. Ar krusttēvu vienojāmies, ka šogad gan iesim, nelaidīsim iespēju garām. Interesanti, ka augustā atkal tika ielikta sporta nometne (uz to aizbrauca mana māsa), bet es izvēlējos doties uz Aglonu.
Vaicāta, kā uztvēra ziņu, ka ceļš jāmēro ar velosipēdu, Tīna atbildēja: – Velo svētceļojums, manuprāt, ir pat nedaudz vieglāks nekā iešana kājām. Svētceļojumā gribu personiskāk izjust Jēzu un palūgt par ģimeni. Aglonas bazilikā esmu bijusi – pagājušajā gadā aizbraucu uz Krusta ceļu. Šoreiz viss būs citādāk.
Kāds franču svētais ir teicis, ka Dievmāte ir Karaliene, Jēzus Kristus – Karalis, – aicināts uz sarunu, uzsvēra priesteris tēvs Tomass Zieļonka. – Kristus ir liels džentlmenis, Viņš no savas Karalienes pieņem visu, lai ko tā arī dāvātu. Cilvēka dzīvi var salīdzināt ar ābolu, kas nereti (caur grēku un nepatikšanām) ir bojāts. Savas dzīves mēs, protams, vēlamies veltīt Dievam, bet kā gan Karalim piedāvāt ko tik netīkamu, kā bojāts ābols? Ja ābolu noliksi uz Dievmātes zelta trauka un to Kungam uzdāvinās Viņa, Kristus kā džentlmenis to pieņems. Tāpēc jau mums ir jāiet svētceļojumā, jo svētceļojums nav folklora, tā ir garīgā rekolekcija. To var veikt kājām, mašīnā, uz velosipēdiem vai laivā. Svarīgākais, lai Aglonā Kristum mēs savu dzīvi atdotu caur Bezvainīgās Marijas sirdi, lai Viņai uzticētu gan savu dziļāko prieku, gan lielākās problēmas. Dieva Māte tad lūgs savu Dēlu, lai tas, kas mūsu sirdīs ir bojāts, tiktu mainīts. Svarīgi arī atcerēties, ka nepietiek vien iet vai uz Aglonu braukt (to var darīt kaut katru dienu), svarīga ir gandarīšana. Aglonā ir jālūdz, lai žēlsirdīgais Dievs piedod un svētī, un Marija, Dieva Māte, šai ziņā ir kristīgo palīdzība.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px