Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sākumskolas bērnu nometne

Nometnes „Izzini ūdeni” organizētājas DACE, SANDRA un GUNA

Autors • 30.07.2015.

Sākumskolas bērnu nometne
Burtu lielums

Laikā no 20. līdz 24. jūlijam Madonas pirmsskolas izglītības iestāde„Priedīte" organizēja bērnu nometni „Izzini ūdeni", pulcējot 20 sākumskolas vecuma bērnus. Nometnes vadītāja Dace Dzilna rūpējās par bērnu labsajūtu, komandas veidošanu, atraktīvām un interesantām spēlēm, kā arī gādāja, lai bērni būtu moži un labā garastāvoklī.

Nometnes laikā Gunas Ruļukas vadībā izzinājām ūdens īpašības, izmēģinājām dažādus eksperimentus, piemēram, vai ūdens prot skriet pa virvi, kā sadurstīt maisiņu, lai ūdens no tā netecētu laukā. Ieguvām arī praktiskas, vasarai noderīgas zināšanas: kā pagatavot izturīgu burbuļu šķīdumu, kā uztaisīt burbuļu pūšamo (attēlā) un putu aparātu. Bērni ar lielu prieku un aizrautību radīja putas, un trešdienas pēcpusdienā Priežu kalniņā visi kopā sarīkojām sev putu ballīti.

Bērni gatavoja dažādus radošus darbus kopā ar Sandru Pulksteni. Pagatavotos darbus, piemēram, krāšņās plastmasas ūdensrozes un trauslos papīra ziedus, laidām dīķī pie Madonas kultūras nama. Palaistie ziedi plauka un viļņojās ūdenī, un priecēja ne tikai nometnes bērnus, bet arī visus garāmgājējus un pīļu barotājus.
Ceturtdien gājām pārgājienā un pētījām Madonas upīti, tās gultni, straumi, temperatūru, apaugušos krastus. Strūklakā pie Madonas kultūras nama mūs gaidīja pārsteigums – vizināšanās ar laivu. Bērni, ievērojot visus drošības pasākumus, tika vizināti pa dīķi, un tas bija aizraujošs notikums it visiem, sevišķi liels piedzīvojums tiem, kam šī bija pirmā reize laivā. Pēc vizināšanās bērni veidoja brīnumskaistas un oriģinālas mandalas no ūdens tuvumā atrastiem priekšmetiem: akmeņiem, oļiem, ziediem, salmiem, mizām.
Komandas kopīgā darbā gatavoja plostus no priedes mizām. Zēni pulēja mizas, meitenes veidoja buras, un piektdien kopīgi devāmies uz Saieta nama laukumu, lai strūklakā testētu savus braucamos.
Nometnes noslēguma dienā gatavojām ledus krelles – skaistu, mirdzošu, bet īslaicīgu rotu. Kopā veidojām sajūtu kolāžu par nedēļas laikā piedzīvoto. Bērni žurnālos atrada trāpīgus attēlus un uzrakstus, lai raksturotu savas emocijas. Domāju, nometnes dalībnieki piekritīs, ka visjautrākais, skaļākais, aukstākais un neparastākais piedzīvojums bija plunčāšanās „Priedītes" strūklakas baseinā.
Jāteic, ka nometnes nedēļa tiešām bija pilna ar ūdeni – mēs gan saņēmām lietu, gan paši slapinājāmies un šļakstījāmies, gan iepazinām visas Madonas strūklakas, upītes un dīķīšus.
Vērtējot nometnes norisi, jāteic, ka tā ir izdevusies, ko apliecina bērnu vēlme tikties nākamgad līdzīgā nometnē.
Nometnes organizētājas pateicas visiem bērniem par aktivitāti un izturību, PII „Priedītei" par nodrošinātajām telpām un ēdināšanu un Madonas novada pašvaldībai par līdzfinansējumu nometnes aktivitātēm.Nometne organizēta ar Madonas pašvaldības projektu konkursa „Madonas novada pašvaldības jauniešu nometņu projektu konkurss 2015" atbalstu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px