Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Brīvdienu noskaņās

RITA TURKINA

Autors • 23.07.2015.

Burtu lielums

Šķiet, beidzot pierimusi valsts mēroga jezga ap Dziesmu un deju svētku notikumiem, un aizvadītā nedēļa iezīmējās kā miera un atelpas brīdis pirms virknes šajā nedēļas nogalē mūspusē gaidāmo izklaides pasākumu.

Madoniešus un pilsētas viesus jau tradicionāli priecēs festivāls „Zelta šlāgeris", kas šogad notiks piecu gadu jubilejas zīmē, Cesvaines un Ērgļu novada ļaudīm brīvdienas paies svētku zīmē, tāpat – arī Ošupes iedzīvotājiem, kas svētdien svinēs pagasta svētkus. Pārējiem atpūtas cienītājiem atliek tikai izvēlēties, kurā virzienā doties, jo notikumu klāsts ir tik plašs, ka iespējams atrast jebkurai gaumei atbilstošāko brīvdienu piepildīšanas veidu. Protams, ja priekšroka netiks dota mieram mājās vai ogošanai tuvējā mežā. Šogad daba parūpējusies, lai meža veltes mājup varētu nest spaiņiem – meža zemenes, avenes, mellenes, gailenes. Vērs acis, kurā virzienā gribi. Žēl vienīgi, ka arvien vairāk ogotāju pavirši un steigā, lai tikai salasītu vairāk nekā cits, izmanto ogu lasīšanas mašīnas, ar ko ogu krūmus izrausta ar saknēm. Tā ir necieņa pret dabas doto un necieņa pret tiem, kuri ogot dodas sava vēdera tiesai un mežā izturas saudzīgi.
Lieku reizi jāatgādina ne tikai par gluži cilvēciskiem faktoriem, bet arī personīgo drošību, pilnu krūti metoties dabas skavās. Šonedēļ, piemēram, izskanēja gadījums par jaunieti Kalsnavas pusē, kam, mežā sēņojot, uzkritis koks. Diemžēl lielākoties cita gūtā sūrā pieredze nav šķērslis, kas kavētu nākamo nokļūt līdzīgā situācijā, tāpēc jāatceras, ka vienmēr vispirms jāsargā pašam sevi, pirms darīt, iepriekš apdomājot vismaz soli uz priekšu. Uz ogotājiem un sēņotājiem minētais attiecas jo īpaši – apmaldīšanās mežos un purvos, čūsku kodumi, saindēšanās ar nepazīstamām sēnēm un vēl neskaitāmas citas situācijas, no kurām bija iespējams izvairīties.
Tāpat aktīvas atpūtas tīkotājiem jādomā ar galvu, it īpaši, ja atgriezīsies siltais laiks un gribēsies ļauties ūdeņu vilinājumam. Vasara tikai pusē, bet no ūdenstilpēm šogad izcelti jau 63 noslīkušie. Šis skaitlis, papildināts ar ūdeņos nopietnas traumas guvušajiem pārgalvīgajiem atpūtniekiem, būtu vēl milzīgāks. Nesen piesaistīja kāda traumatologa domu izvirdums sociālajā tīklā, vēršot uzmanību, ka medijos kļūdaini tiek popularizēts viedoklis par to, ka dzīvībai bīstamas mugurkaula traumas tiek gūtas, lecot nezināmos ūdeņos. „Caur manām rokām 20 gadu laikā izgājušas daudzas traģēdijas, tāpēc droši varu apgalvot, ka 7 līdz 8 no 10 smagi cietušajiem ir lēkuši ūdenī zināmā vietā. Diemžēl bieži ir arī lietots alkohols," uzsvēra ārsts.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px