Latvijā saglabājas augsts letālo un smago nelaimes gadījumu skaits, un
turpina pieaugt kopējais nelaimes gadījumu skaits, informē Valsts darba
inspekcija (VDI).
Pēc VDI rīcībā esošās informācijas, laikā no šā
gada 1. janvāra līdz jūlija sākumam nelaimes gadījumos darbā gājuši bojā
14 nodarbinātie un vēl 22 darbinieki atrasti miruši (iespējama dabiskā
nāve darbavietās), tas ir par 13 cilvēkiem vairāk nekā pērn šajā laika
posmā. Tāpat 78 cilvēki šogad ir guvuši smagas traumas darbā (2014. gadā
šajā laika periodā – 116).
„Katrs trešais darbinieks Latvijā uzskata, ka pēdējā gada laikā ir pieaugusi darba veikšanai nepieciešamā garīgā piepūle. Savukārt, izvērtējot savu darba vidi, četri no desmit Latvijas iedzīvotājiem min, ka vienlaikus ir pieaugusi arī darba intensitāte. Līdz ar to ceturtajai daļai Latvijas darbinieku ir darba vides izraisīti veselības traucējumi. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi gan darba devējiem, gan darbiniekiem sekot līdzi savai darba videi un nākt ar ierosinājumiem tās uzlabošanai," uzsver Korporatīvās ilgtspējas un atbildības vadītāja Dace Helmane.
Jaunākā kartē atzīmētā informācija par nelaimes gadījumiem liecina, ka Madonas pusē notikuši trīs smagi nelaimes gadījumi. Attiecīgi Ļaudonas pagastā kāda 33 gadus veca mežsaimniecības strādniece nepamanīja zālē esošo nogrieztās atvases celmu, aizķērās un krita, gūstot smagas traumas. Arī 45 gadus vecs kravas automašīnas vadītājs Ļaudonas pagastā guvis smagas traumas, krītot no 2,5 metrus augstās kravas – piekabē viņš iekāpa, vēloties taisni novietot baļķi, taču lietus dēļ kokmateriāli bija slideni, un vīrietis zaudēja līdzsvaru. Savukārt Bērzaunes pagastā kāds 55 gadus vecs kokapstrādes operators piegāja pārāk tuvu dēlīšu padeves galda transportiera kustīgajai daļai. Ierīce darbinieku aizķēra, iespiežot kāju gūžas apvidū.
VDI drošības risku novēršanai darbavietā un darbinieku spēju šos riskus pamanīt paaugstināšanai rosina iepazīties ar mājas lapā www.stradavesels.lv.