Šonedēļ laikrakstam „Stars" savu viedokli par nesakoptību atsevišķās vietās Madonas pilsētā pauda kāds lasītājs: – Mīlestības graviņa, kur atrodas strūklaka un Lazdu laipa, ir kārtībā, kaut kas ir sakopts, uzlikti soliņi, bet tālāk, uz Raiņa ielas namu kvartāla pusi, jāteic, jau gadiem ir čūkslājs.
Laulības graviņā, kas iestiepjas arī līdz Rūpniecības ielai, kā uzskata madonietis, gadus 20 neviens neesot bijis un nekas neesot darīts. – Aiz Raiņa ielas dīķa līdz pat apvedceļam ir pašvaldības zeme, bet gadu desmitus tur noteikti neviens neko nav darījis. Ja reiz pašvaldībai šo zemi nevajag, atdodiet jaunajām mājām, lai sataisa ja ne celiņus un soliņus, tad vismaz sakopj šo teritoriju. Kam tad mums saistošie noteikumi pieņemti, ja pašvaldība pati tos nepilda? Kāpēc tad no Jāņa, Pētera prasa, lai tie tiktu pildīti? Pašvaldībai taču ir jārāda piemērs! Vienmēr ir atrunas: „Mēs to nevaram izdarīt", „Traktors netiek klāt." Tā nav atbilde. Tagad arī – graviņā pļauta zāle, bet gar malām joslas palikušas. Solīja drīzumā ar trimmeriem nopļaut, bet nav pārliecības, jo pagājušajā vasarā viss tā arī palika. Runa jau ir par to kontrastu, ka Mīlestības graviņā viss ir daudzmaz satīrīts, bet pie Laulības graviņas dzīvojošajiem cilvēkiem gadiem ilgi jāskatās uz šo teju vai čūkslāju. Mums pietiek naudas tādai štata vienībai kā ainavu arhitekts, bet, lai krūmus sakoptu, – naudas nav, – uzskata zvanītājs.
Lasītājam atgādinu, ka šopavasar pat, Lielās talkas laikā, pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki kopā ar entuziastiem un Raiņa ielas 39 iedzīvotājiem piedalījās Laulības graviņas attīrīšanā un sakopšanā, uz ko vīrietis atbild: – Pats arī esmu daudz izcirtis, lai nebūtu bardaks; iedzīvotāji paši pār upīti uzlikuši laipiņu, lai tiktu pa taisno līdz veikalam. Bet lai aizbrauc un nobildē, kā tur izskatās! Ja reiz dara, lai izdara līdz galam!
Laikraksts „Stars" īsumā ar zvanītāja viedokli iepazīstināja īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciālisti Gitu Lutci, kas, savukārt, izteica savu redzējumu par situāciju Laulības graviņā. – Šopavasar patiešām tika sakopts stūris, kas ved uz daudzdzīvokļu mājām, kā arī tika appļauta nogāze, kas ved uz bērnudārzu un līdz katlumājai. Jāpiebilst, ka ar krūmu tīrīšanu šai vietā jābūt uzmanīgiem, jo krūmu saknes nogāzes satur (kas raksturīgas šai graviņai). Citādi var sākties augsnes erozija – augsne sēdīsies un bruks, tāpēc gluži visu pēc kārtas nozāģēt un izcirst nevar. Jāatceras arī, ka tā ir graviņa, nevis parks. Mīlestības graviņa aizvēsturiski veidojusies kā parks, tāpēc arī attiecīgi tiek uzturēta un lietota kā parks, bet Laulības graviņa ir tiešām graviņa, -Gita Lutce sacīja.
Gita Lutce mudina lasītāju un arī jebkuru citu iedzīvotāju jautājumu vai ierosmju gadījumā vērsties tieši īpašumu uzturēšanas dienestā, lai problēmas varētu risināt pēc iespējas sekmīgāk.