„Starā" jau informējām, ka Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē šā gada 16. jūnijā deputāti vienojoties nolēma piešķirt finansējumu pamatkapitāla palielināšanai SIA „Madonas slimnīca" auto stāvlaukuma paplašināšanai Madonā, Rūpniecības ielā 38.
Stāvlaukuma paplašināšanai dome atvēlēja finansējumu 42 009 eiro apmērā. SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs „Staru" informēja, ka stāvlaukuma paplašināšana bija nepieciešama, jo pēc Rūpniecības ielas rekonstrukcijas apgrūtināta kļuvusi slimnīcas stāvlaukuma izmantošana.
– Savulaik, atjaunojot stāvlaukumu, tā iebrauktuve, kas atrodas virzienā uz pilsētu, tika pabeigta, taču piemērotas izbrauktuves izveide Lazdonas virzienā, sākoties Rūpniecības ielas rekonstrukcijai, apstājās, jo ielas rekonstrukcijas gaitā tika izbūvēts gājēju celiņš, veloceliņš, kā arī izveidota autobusa pietura. Tas būtiski samazināja stāvlaukuma teritoriju, kā arī padarīja to teju neizbraucamu. Rekonstruējot stāvlaukumu, tas atkal kļūs vieglāk izmantojams gan slimnīcas apmeklētājiem, gan personālam, jo pārveidotā izbrauktuve ļaus autovadītājiem bez sarežģījumiem izbraukt infekciju nodaļas virzienā. Saskaņā ar projektu paredzēts izbūvēt arī papildu stāvvietas 29 auto, kā arī iekārtot trīs invalīdu auto stāvvietas. Pats svarīgākais, ka stāvlaukums atkal kļūs funkcionāli izmantojams, jo līdz šim cilvēki vairījās tajā iebraukt, kā arī bieži vien, no tā dodoties ārā, izbraukāja zālāju. Sarežģījumus sagādāja arī stāvlaukuma uzturēšana ziemā. Nu šīs problēmas tiks novērstas, – sacīja Artis Stuburs.
Saskaņā ar maijā veikto iepirkuma procedūru zemāko cenu veicamajiem būvdarbiem no diviem pretendentiem piedāvāja pilnsabiedrība „A. A. & būvkompānijas", ar ko SIA „Madonas slimnīca" arī noslēdza līgumu par darbu veikšanu.
„A. A. & būvkompānijas" strādnieki darbus objektā veic jau kopš jūnija sākuma, un, kā atzina Artis Stuburs, šobrīd to temps ir labs. SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs norādīja, ka jau ir notikušas kopīgas sanāksmes ar būvnieka piedalīšanos, kā arī būvuzraugs savus pienākumus veic labi, līdz ar to nav pamata bažām, ka stāvlaukuma paplašināšana varētu netikt pabeigta līgumā noteiktajā termiņā, kas ir 1. septembris.
Stāvlaukuma paplašināšanas izmaksas ir 42 009 eiro, un tās pilnībā sedz Madonas novada pašvaldība.