Jūlija sākumā, sasmēlusies vērtīgas atziņas, pozitīvu garastāvokli un – galvenais – būšanu harmonijā ar sevi, no žurnāla „Veselība" rīkotās „Labsajūtas nometnes" atgriezās IEVA VOSELE. Šo pieredzi viņa vērtē kā patiesi iedvesmojošu un ar savu stāstu rosina arī citas meitenes un sievietes izmantot dzīves sagādātās iespējas.
Ieva Vosele nāk no Aronas pagasta Kusas, ir mācījusies Madonas Valsts ģimnāzijā un vienmēr sevi uzskatījusi par īstenu Madonas novada patrioti. „Arī tagad, kad vien iespējams, viesojos mājās, jo patiesi – nekur citur nav tik labi – sakoptā vide, miers un savējie līdzās. Pašreiz strādāju un turpinu studijas, cik tik iespējams, cenšos iesaistīties biedrības „Madonas dzīvnieku draugi" un brīvā laika centra „1. stāvs" Kusā norisēs," par sevi īsumā pastāsta Ieva.
Kas pamudināja pieteikties dalībai nometnē? Ieva Vosele atbild: „Žurnālu „Veselība" lasu jau apmēram divus gadus, jo tā saturs patiesi šķiet saistošs – raksti gan par veselību, gan vērtīgām fiziskām aktivitātēm, gan veselīgu uzturu un, protams, emocionālo pusi. Šis man ir labvēlīgu pārmaiņu periods, kas laikam jau aizsākās ziemā, kad, abonējot žurnālus nākamajam gadam, mamma pieteica, ka uzdāvinās man Ziemassvētkos žurnāla „Veselība" abonementu, bet ar noteikumu, ka es noteikti uzrakstīšu pieteikuma vēstuli gaidāmajai „Labsajūtas nometnei" vasarā. Pasmējāmies, bet solījumu pildīju."
Izrādās, ka gan savulaik Ievas mamma, gan pati Ieva pirms pieciem gadiem bijusi 100 laimīgo „Ievas nometnes" dalībnieču vidū, tāpēc abām jau zināms, cik noderīgas zināšanas un ieguldījumu tālākajos dzīves gados sniedz šādi pasākumi. Ieva atminas: „Ilgi atliku pieteikuma vēstules rakstīšanu, jo prātā pārcilāju sakāmo, līdz rindu pēc rindas tapa mana vēstule – par to, ka katrai no mums dzīvē ir bijuši savi pārbaudījumi – smagāki vai vieglāki, bet katrai citādi, nesamērojami. Tāpēc šādu nometni, sava veida „restartu" ikdienai ir pelnījusi katra."
„Labsajūtas nometne" norisinājās laikā no 29. jūnija līdz 3. jūlijam Valmieras Olimpiskā sporta centra rehabilitācijas SPA centrā J. Daliņa stadionā. Ieva vērtē, ka vieta Valmierā, kur Baskāju taka ved gar Gaujas stāvkrastiem, ir patiešām skaista un nometnes norises laikā šķitusi kā miera osta.
„Ik dienu norisinājās dažādas lekcijas un tikšanās ar viesiem: aktrisi Regīnu Devīti, uztura speciālisti Lieni Sondori, kas deva vienkāršus, saprotamus padomus, kā sabalansēt savu uzturu un parūpēties par sev nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu ik dienu. Praktiski darbojāmies kopā ar „Veselības centra 4" kosmetoloģi Violetu Kalniņu, satikām „Dienas žurnālu" valdes priekšsēdētāju Ingu Gorbunovu. Tāpat uzzinājām daudz vērtīga no dermatoloģes Lindas Kapteines, stilistes Ievas Ivanovas, gastroenterologa Hosama Abu Meri, ginekoloģes, mākslas terapeites Ditas Baumanes-Auzas. Kā brīnišķīgs pārsteigums bija tikšanās ar iepriekšējās nometnes dalībnieci Anitru Eglīti, kas dalījās pārdomās par to, kā šī nometne izmainījusi viņas dzīvi un kā ikdienu viņa vada tagad. Nometnes pēdējā dienā mums bija iespēja tikties ar sievieti, kura burtiski pirms pāris dienām atgriezās no Santjago ceļa, 26 dienās noejot 848 kilometrus, – skaudrs stāsts par mātes gājumu kopā ar 16 gadu veco dēlu narkomānu…," plašāk par nometnes norisi atklāj Ieva Vosele.
Akcentējot veselīga dzīvesveida nozīmīgumu cilvēka labsajūtas veidošanā, neatņemama ikdienas sastāvdaļa bijušas fiziskās aktivitātes, pastaigas pa Baskāju taku un veselīgs uzturs. Jauniete uzsver: „Lai gan biju domājusi, ka nūjošanu esmu apguvusi perfekti, tomēr kļūdījos. Tāpēc to tiešām iesaku mācīties trenera pavadībā, jo tikai precīzi izpildītas kustības sniedz patiešām nopietnu aerobu slodzi un ātri vien uzlabo stāju. Tāpat nodevāmies ūdens aerobikai, vingrošanai. Lai mums būtu spēks un enerģija visai dienai, baudījām veselīgas, bet vienkāršas un ļoti garšīgas maltītes, ko katra no mums tagad pārnes savās mājās. Man, kā Madonas novada patriotei, bija patiess lepnums redzēt, ka mūsu pašu „Lazdonas piensaimnieka" produkti uztura speciālistu vidū ir lielā cieņā. Lūk, Madona patiesi var!"
Vakaros norisinājās radošas aktivitātes, piemēram, mainīšanās ar drēbēm jeb tā saucamā „Andele Mandele", savukārt citā vakarā 21 nometnes dalībniecei Valmieras teātrī ekskluzīvi tika veltīta „Austrumu robežas" izrāde „Padomi precētiem pāriem", arī pašām iejūtoties aktieru lomās un sagatavojot skečus par sievietes lomu pagātnē, tagadnē un nākotnē. Tāpat neaizmirstamas emocijas sniegušas psihoterapeites Ainas Poišas nodarbības, kurās dalībnieces pietuvojušās savai esībai.
„Tā, pavisam nemanot, saule bija izauklējusi piecas mūsu vasaras skaistākās dienas, un drīz pienāca laiks arī atvadām, kas pārsteidza ar savu sirsnību, patiesajiem laba vēlējumiem, prieka asarām un… ar dziļu mieru. Pārliecību, ka, tikai kopā esot patiesi un no sirds, mēs, sievietes, esam stipras, mums ir jāmācās citai no citas, jābūt līdzās un jāpārkāpj liekie aizvainojumi vai ķildas, jo agrāk vai vēlāk tas sāpina tikai mūs pašas.
Es no sirds vēlu katrai meitenei un sievietei uzdrošināties, rakstīt un piedalīties – ja ne „Labsajūtas nometnē", tad pamanīt citas iespējas, kuru ir tik daudz, – izrauties kaut uz pāris dienām, būt līdzās sev un iepazīt citas brīnišķīgās sievietes. Lai izdodas šo vasaru piepildīt ar sirdsmirkļiem un sauli sirdī!" vēl Ieva.