Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Motocikli uz dienu Madonā sarūpē svētkus

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 07.07.2015.

Motocikli uz dienu Madonā sarūpē svētkus
Burtu lielums

4. jūlijā madonieši un Madonas viesi kļuva par lieciniekiem tam, kā pilsētas ielas pierūcina simtiem motociklu un kvadriciklu, kas, sākoties starptautiskajam motociklistu saietam „Madona 2015", devās parādes braucienā.

Ar parādes braucienu pilsētas ielās motokluba „Free Hawks" organizētā saieta aktivitātes neapsīka. Braucienam noslēdzoties Saieta laukumā, to, kā arī tam apkārtesošos stāvlaukumus strauji aizpildīja dažāda veida, marku un jaudas motocikli, sākot no masīvajiem un iespaidīgajiem čoperiem un beidzot ar ātrajiem sporta spēkratiem.

Saulainā diena Saieta laukumā pulcēja ne mazums moto entuziastu, kā arī cilvēkus, kuriem šī bija pirmā reize, kad tā nopietnāk varēja aplūkot motociklus. Lielu madoniešu interesi izpelnījās būvētie motocikli, kurus to īpašnieki bija nodevuši publikas vērtējumam, kā arī šobrīd labākā Latvijas mototriku meistara Jāņa Rozīša un viņa komandas uzstāšanās. Galvu reibinošie paraugdemonstrējumi gan uz sporta motocikliem, gan kvadricikliem tika pavadīti ar publikas ovācijām. Aizmirsti netika arī mazākie saieta apmeklētāji. To māksliniecisko izpausmju apmierināšanai tika sarūpēts melns sporta motocikls. Tā īpašniekam bērnu veikums tik ļoti iepatikās, ka viņš nopietni apsver iespēju ar šādi krāsotu motociklu braukt arī turpmāk.
Motociklistu pasākuma turpinājumā gan baikeri, gan citi interesenti pārcēlās uz Madonas estrādi, kur turpinājās dažādas atrakcijas (pievilkšanās pie stieņa, virves vilkšana, loka šaušana u. c.), kā arī muzikāls koncerts ar grupu „Apvedceļš", Ivo Fominu, „SuperStar Orchestra", kā arī DJ Robertu Lejasmeijeru.
Gan Saieta laukumā, gan estrādē sastaptie pasākuma apmeklētāji atzina, ka motociklistu saiets ir ieviesis dažādību pārējo vasaras pasākumu pulkā un ļāvis iepazīties gan ar cilvēkiem, gan ar to braucamajiem, kurus ikdienā tik bieži nemaz neizdodas ieraudzīt.
Madonietis Jānis Adijāns „Staram" minēja, ka viņu visvairāk saistīja pati motociklu parāde ar iespaidīgo braucēju skaitu, kā arī Jāņa Rozīša paraugdemonstrējumi.
– Šāda veida pasākumi līdz šim Madonā un tās tuvākajā apkārtnē nav notikuši. Motociklistu saiets saista arī ar interesanto publiku. Citos pasākumos, piemēram, dažādos mūzikas koncertos, tik lielu skaitu motobraucēju neieraudzīt. Vēlos uzteikt organizatorus par to, ka tika padomāts par visu paaudžu apmeklētājiem. Mazie varēja apgleznot motociklu un skatīties paraugdemonstrējumus. Pieaugušos līdztekus citām aktivitātēm saistīja arī koncerts un dejas līdz rīta gaismai. Arī laikapstākļi bija pateicīgi saieta norisei, – norādīja Jānis Adijāns, paužot cerību šādu motociklistu saietu ieraudzīt arī nākamgad.
To vēlas arī šā gada saieta organizatori – motoklubs „Free Hawks". Kluba Madonas nodaļas biedrs Ansis Vārsbergs pēc pasākuma pastāstīja, ka organizatori ar saietu un tā norisi ir apmierināti, jo īstenot izdevies teju visu no iecerētā.
– Par to, kā saiets ir paticis pašiem motociklistiem, kā arī madoniešiem, droši vien būtu jājautā viņiem pašiem, taču līdz šim nevienu negatīvu atsauksmi neesmu saņēmis. Parādes brauciens, ko aizvadījām ceļu policijas pavadībā, bija izdevies, un tā maršruts bija salīdzinoši garš. Zinu, ka bija sūdzības no dažiem cilvēkiem (tie vērsās arī „Starā". – Aut.), kas diemžēl braucienu neredzēja, taču jāņem vērā, ka brauciens ir specifisks un ne katra iela ir piemērota, lai pa to pārvietotos vairāki simti motobraucēju. Braucām pa Saules, Rīgas, Raiņa ielu, kā arī nobraucām gar Rūpniecības ielas kvartālu, lai cilvēki lielākajos dzīvojamajos masīvos redzētu parādi. Diemžēl visas pilsētas ielas braucienā iekļaut nevaram. Nākamgad gan ir plānots maršrutu paziņot iepriekš, lai iedzīvotāji var laikus izvēlēties sev tuvāko vietu, no kuras ērti vērot parādes braucienu. Manuprāt, arī pārējās saieta aktivitātes izdevās noorganizēt, radot pozitīvu noskaņu gan pašiem motobraucējiem, gan pasākuma viesiem. Lieliski bija gan mūziķi, gan salūts. Vienīgais, kas no iecerētā neizdevās, bija motociklistu atrakcijas, ko gan var saprast, jo 30oC karstumā sēsties uz močiem un rādīt dažādus paraugdemonstrējumus būtu smagi, tādēļ tika nolemts to pietaupīt citai reizei. Priecē tas, ka bija plaša motobraucēju un motoklubu pārstāvniecība. Šis ir pirmais gads, kad starptautisko motociklistu saietu rīkojam Madonā, un ir pamats cerēt, ka turpmākajos gados dalībnieku skaitu izdosies vēl vairāk palielināt. Šodien (7. jūlijā. – Aut.) tikšos ar Madonas novada pašvaldības domes (kas jau šogad bija ļoti pretimnākoša saieta rīkošanā) priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un rakstīšu iesniegumu, ka vēlamies šādu pasākumu rīkot arī nākamgad – jūlija pirmajā sestdienā, kad mūsu motoklubs „Free Hawks" atzīmē savu dzimšanas dienu, – sacīja Ansis Vārsbergs.
Ieguvēji no starptautiskā motociklistu saieta bija ne vien tā dalībnieki un viesi, bet arī vietējie uzņēmumi, jo īpaši viesnīcas, viesu nami, ēdināšanas uzņēmumi un veikali, kas 4., kā arī 5. jūlijā bija pārpildīti. Tas ļauj cerēt, ka Madonas novada vasaras pasākumu kalendārs papildināsies ar vēl vienu tradicionālu, vērienīgu notikumu, kas gadu gaitā pulcēs aizvien vairāk dalībnieku un apmeklētāju.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px