Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jāņu ielīgošana Inčukalnā

TEKLA KLIMONA

Autors • 02.07.2015.

Burtu lielums

Madonas kultūras nama pašdarbniekiem ir daudz mīļu, sirsnīgu, jauku draugu visā Latvijā. Šoreiz Madonas kultūras nama senioru koris „Mantojums" un senioru deju kolektīvs „Atvasara" 20. jūnijā bija uzaicināti uz Jāņu ielīgošanu Inčukalnā. Lielkoncertā piedalījās Inčukalna tautas nama senioru koris „Atblāzma", Valkas kultūras nama jauktais koris „Dziesmu rota", Cēsu senioru koris „Ābele", Siguldas kultūras nama koris „Gāle", Valmieras kultūras centra jauktais koris „Sidrablāse".

Inčukalns ir nozīmīga vieta, jo jau 1938. gadā E. Melngailis te noorganizēja pirmo kopīgo koru sadziedāšanās pasākumu, kurā piedalījās 800 dziedātāju.
Vispirms mūs sajūsmināja skaisti, estētiski un pārdomāti atjaunotā estrāde, kas tika atklāta ar Inčukalna pašdarbnieku koncertu šā gada 16. maijā. Pirms koncerta notika visu sešu koru kopmēģinājums, lai noslīpētu precīzu dziedājumu, dejotāji izmēģināja jauno deju grīdu. Starp mēģinājumu un koncertu brīvajā laikā apmeklējām Inčukalna tautas namā profesionālu mākslinieku un amatieru darbu izstādi. Tajā acis priecēja skaistas gleznas, stikla vitrāžas, audumi, tamborējumi. Pārsteidza ļoti sīkā rotājumā interesanti apgleznotas dažādu formu un lieluma pudeles.
Svētku koncerts sākās ar koristu un dejotāju uznācienu uz skatuves Inčukalna pūtēju orķestra pavadījumā. Programmā bija iekļautas latviešu tautas dziesmas. Starplaikos raits dejas solis bija Inčukalna deju kolektīvam „Labāko gadu virši", jauniešu deju kolektīvam „Virši" un mazajiem dejotājiem „Minkāns". Ciemos atbraukušās Valmieras senioru dāmu deju kopas dejotājas nodejoja trīs dejas. Mūsu „Atvasaras" dejas „Naujenes kadriļa" un „Nāc, nāc, dejot sāc!" tika uzņemtas ar lieliem aplausiem. Ieradušies bija arī „Skroderdienu" ļaudis ar saviem jokiem un izdarībām. Koncerta noslēgumā izskanēja skaistākā un grūtākā E. Vīgnera „Līgo dziesma", ko diriģēja Ināra Stepāne. Tad tika apdāvināti koru dziedātāji Jāņi ar ozollapu vainagiem, piemiņas veltes saņēma diriģenti un kolektīvu vadītāji. Madonas dziedātāji un dejotāji ar jestru dziesmu apdziedāja Inčukalna ļaudis. Patīkami, ka arī šeit mūs sveica pašvaldības pārstāvis, kā arī pēc tam piedalījās saviesīgajā pasākumā.
Vienmēr cenšamies iepazīt kādu no mūsu zemes skaistākajām vietām. Šoreiz devāmies uz Inčukalna Velna alu. Lai pie tās nonāktu, mums bija jādodas pa priežu sila takām, priecājāmies par meža burvību, elpojām priežu sveķu svaigo gaisu, vienkār-
ši – relaksējāmies. Vispirms pie avotiņa nomazgājām seju, lai pazaudētu kādu „grumbiņu" un kļūtu skaistāki. Apskatījām „Latvijas mežu" topošo medību pili, kur notiek renovācijas darbi. Agrāk te bijusi gan sanatorija, gan bērnunams. Tiek labiekārtota un sakārtota pils brīnišķīgā apkārtne.
Laika trūkuma dēļ neapmeklējām Mākslinieku dārzu. Gide pastāstīja, ka tajā gluži kā Holivudas Slavas alejā aug vairāk nekā 150 dažādu koku, kurus stādījuši pazīstami mākslinieki, komponisti, aktieri, operdziedātāji. Annas Ludiņas Māk­­­­­-s­­linieku dārzs dzīvo savu dzīvi joprojām, bet māksliniecei nākamgad būs 110. dzimšanas diena.
Paldies visiem par skaistajiem vainagiem, par savstarpējo cieņu, sapratni, disciplinētību un sirds siltumu! Paldies mūsu kolektīvu vadītājām I. Stepānei un M. Rijniecei. Paldies mūsu jaukajam šoferītim Pēterim. Lai visiem saulaina, piedzīvojumiem bagāta un skaista vasara!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px