Daudz bērzi, kas atrodas Sarkaņu pagastā, aiz Patkules karjera – uz Biksēres pusi, nepainteresējoties, vai tie nav kāda īpašumā, tika nocirsti uz Līgo svētkiem.
Tie bērzi ir stādīti apmēram 2 ha platībā. Biju uzrakstījusi Sapard projektu, saņēmusi atbalstu, lai kokus iestādītu. Vēl tagad atceros, kā nāca pārbaudes un skaitīja bērzus. Taču šeit nav runa par manu ieguldījumu, bet par cilvēku attieksmi pret dabu. Turpat tuvumā gar ceļu aug citi bērzi, tos neaiztiek, bet tieši šos, jo droši vien glītāki, un cērt tik augstu no zemes. Vienā vietā bija redzams, ka blakus nocirstajiem bērziem aug tuvu divi bērzi. Vienu nocirstu bērzu (kas palicis pāri no nocirstā) izvilku uz ceļa. Jau pagājušajā gadā iesāka cirst, bet ne tik daudz, kā šogad. Ir pat vieta, kur veidojas tukšs laukums. Protams, bērzu ir daudz, un uz kopējā fona tas taču ir sīkums, bet kaut kā neomulīgi raudzīties uz palikušajiem „celmiem" metra augstumā. Kurš gan cērt koku, atstājot celmu vairāk kā metra garumā?