Ne aiz trejdeviņiem kalniem, ne aiz trejdeviņām jūrām, bet tepat jau tie ir Latvijā. Ik gadu pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – Jāņi, kad daba uzplaukst, gaiss virmo un mēs, līgotāji, esam kopā ar dabu.
19. jūnija rītā skolotājas Inese Kļaviņa un Ilze Zandersone iejutās saimnieču lomās, lai kopā ar „Saulītes" bērniem un darbiniekiem apgūtu Līgo tradīcijas. Pulcējāmies pie Jāņu ugunskura. Kā īsti jāņubērni visi kopā sanāca ar jāņuzālēm rokās, un meitenes rotājās ar ziedu vainadziņiem. Viss notika kā īstā Līgo vakarā, jo arī lietus mūs nedaudz pamērcēja, bet tam jau tā arī bija jābūt.
Saimnieces iepazīstināja ar jāņudienas tradīcijām, ticējumiem. Tika dejots un iets rotaļās. Saimnieces pārbaudīja bērnu zināšanas par jāņuzālēm – bērni zināja nosaukt gan papardi, gan madaru, gan pīpeni, gan suņuburkšķi, gan pārējās jāņuzāles. Tad visi kopā gatavoja Jāņu pušķus, kas izdevās daudzkrāsaini un jāņuzālēm bagāti. Ar tiem pēcpusdienā mazie līgotāji devās mājās.
Kā jau visos svētkos neiztika bez cienasta, to bija sagādājušas mūsu pavāres – siers, speķa pīrādziņi un maizes kvass visiem ļoti garšoja.
Klāt bija un visu vēroja vadītājas vietniece
IVETA JANOVSKA