Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Maina kapitāla daļu turētāja pārstāvi

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 25.06.2015.

Burtu lielums

Laikraksta „Stars" 10. jūnija numurā informējām, ka SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs jūnija sākumā ir iesniedzis atlūgumu, bet no plašākiem komentāriem redakcijai viņš toreiz atturējās.

Savukārt pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvis SIA „Madonas slimnīca", Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters radušos situāciju skaidroja ar slimnīcas attīstības stratēģijas, aktīvas rīcības plāna trūkumu, atbilstīgu šodienas apstākļiem.
Vēlākie notikumi parādīja, ka SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja atlūgums ir izraisījis lavīnveida reakciju, jo sekoja vēl divu valdes locekļu – Bruno Kokara un Ritas Antonovičas – atlūgumi.
Vakar notika kārtējā Madonas novada domes sēde, tās darba kārtībā tika iekļauts arī jautājums par iesniegtajiem triju SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļu atlūgumiem – sākumā kā informatīvs, bet pēc pieprasījuma tika noformēts kā lemjošais – par Madonas novada pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja iecelšanu SIA „Madonas slimnīca". Diviem nepiedaloties balsošanā un vienam balsojot „pret", šis pienākums ar 13 balsīm „par" tika uzticēts Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniekam AGRIM LUNGEVIČAM (attēlā). Lēmums stājas spēkā ar 25. jūniju. Viena deputāte domes sēdē nepiedalījās.
– Šis jautājums tika skatīts arī iepriekš domes finanšu un attīstības komitejas sēdē. Izskatot to atkārtoti jau domes sēdē, tas no informatīvā jautājuma par lemjošo kļuva brīdī, kad izkristalizējās deputātu viedokļi, kā rīkoties situācijā, kad atlūgumus no četriem SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļiem ir iesnieguši trīs un tie joprojām ir spēkā. Lai Madonas slimnīca nepaliktu bez vadības jau ar 1. jūliju, šai situācijai tika piedāvāts risinājums – pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja maiņa un šī jautājuma iekļaušana kārtējās sēdes darba kārtībā, negaidot nākamo sēdi, jo situācija prasīja rīkoties nekavējoties. Domes sēdes laikā tika saņemti iesniegumi gan no SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Arta Stubura, gan valdes locekles Ritas Antonovičas, ka viņi atsauc savus atlūgumus, ja mainās pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvis. Tas ir noticis, līdz ar to valde turpina strādāt triju cilvēku sastāvā. Atbilstīgi spēkā esošajai likumdošanai, pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvis var būt novada domes priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks, izpilddirektors vai tās struktūrvienības vai teritoriālās vienības vadītājs, kas pārvalda kapitāldaļas. Madonas novadā pašvaldības uzņēmumi ir arī pagastos, kur ar domes lēmumu kā pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir nominēts attiecīgā pagasta pārvaldes vadītājs, kā to pieļauj likumdošana, – vaicāts par pieņemtajām izmaiņām, akcentēja Agris Lungevičs.

Kā struktūra jāsaglabā
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra, ka valde SIA „Madonas slimnīca" kā pārvaldes struktūra ir jāsaglabā.
– Manuprāt, tas ir labs formāts. Diskutēt var par skaitu, cik valdes locekļiem – trim, četriem vai vairāk – ir jābūt. Deputāti ceturtā valdes locekļa amatam iesaka domes deputātu, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Andri Sakni, un, ļoti iespējams, viņš par to arī kļūs, kad domes sēdē pēc pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja ieteikuma, t. i., manis, tiks izskatīts jautājums par valdes sastāva izmaiņām SIA „Madonas slimnīca". Es personīgi viņa kandidatūru atbalstu, man simpatizē, kā viņš vada sociālo un veselības jautājumu komiteju. Šī komiteja jau ir ciešā sasaistē ar Madonas slimnīcu, un tas pavērtu iespēju šai komitejai vēl vairāk iesaistīties to jautājumu risināšanā, kas skar trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju ārstēšanu un medicīnisko pakalpojumu pieejamību Madonas slimnīcā, – atzina Agris Lungevičs.

Pirmie soļi
Vaicāts par pirmajiem soļiem, pildot nupat uzliktos jaunos pienākumus, apstiprinātais pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvis atzina, ka būs jāsasauc valdes sēde un jāapspriež jaunā situācija.
– Teikšu godīgi – līdz šim man nav iznācis veikt darba pienākumus ļoti dziļā sasaistē ar Madonas slimnīcu, tāpēc viena no pirmajām lietām, ko darīšu, – detalizēti iepazīšos ar situāciju, kāds ir slimnīcas finansiālais stāvoklis, tās problemātiku un, protams, ar kolektīvu jeb – citiem vārdiem – iedziļināšos visās lietās, kā saka, pēc pilnas programmas, bet tas katrā ziņā nenozīmē to, ka es valdes priekšsēdētāja vietā vadīšu slimnīcu. Es to nedarīšu, un tas arī nav mans kā pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākums. Man ir jāpārstāv pašvaldība, jābūt lietas kursā par tur notiekošo, bet slimnīca ir jāvada valdes priekšsēdētājam un valdei. Katrā ziņā man viņu vietā lēmumi nav jāpieņem. SIA „Madonas slimnīca", līdzīgi kā SIA „Madonas namsaimnieks", „Madonas siltums" vai AS „Madonas ūdens", ir sava struktūra, funkcijas, ko tā veic, bet pašvaldība iesaistās tikai izšķirīgi svarīgās lietās vai tādu lēmumu pieņemšanā, kur ir nepieciešams pašvaldības kā īpašnieka akcepts. Katrā ziņā mans mērķis nav SIA „Madonas slimnīca" vadībai diktēt, kas un kā jādara, bet gan – turēt roku uz pulsa, sekot līdzi situācijai. Sarežģītu jautājumu risināšanā un svarīgu lēmumu pieņemšanā, lai izvairītos no nesaprašanās vai pārmetumiem, manuprāt, maksimāli ir jāiesaista arī komitejas un dome. Tad vienmēr arī būs iespēja atrast labāko risinājumu, – uzskata Agris Lungevičs.

Pamats maiņai bija
Savukārt Madonas novada domes deputāts, viens no SIA „Madonas slimnīca" līdzšinējiem valdes locekļiem Bruno Kokars atšķirībā no saviem kolēģiem uzņēmuma valdē palika pie sava un iesniegto atlūgumu neatsauca. Sarunā „Staram" viņš atzina, ka pamats pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja maiņai SIA „Madonas slimnīca" bija.
– Līdzšinējais kapitāla daļu turētāja pārstāvis Andrejs Ceļapīters vairs neieklausījās arī kolektīva domās, tāpat diezgan daudz iejaucās SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja pienākumos. 12. jūnijā notika kolektīva sanāksme, kur izskanēja viedoklis, ka tikmēr, kamēr slimnīcu vadījis viens pats Kokars, viss bijis kārtībā, bet problēmas sākušās pēc jaunas pārvaldes struktūras – valdes – izveidošanas. Savulaik, mainoties SIA „Madonas slimnīca" vadībai, es piekritu uzņemties valdes locekļa pienākumus, jo jaunais slimnīcas vadītājs nepazina vietējos apstākļus un beidzamajos piecos gados medicīnas jomā nebija strādājis. Tagad viņš ir iepazinis gan kolektīvu, gan slimnīcas darba specifiku, visu zina, līdz ar to es gribu paiet maliņā. Bet valde, manuprāt, būtu jāsaglabā arī turpmāk, jo tā paver iespēju diskusijām un izsvērtu lēmumu pieņemšanai. Atbalstu arī novada domes deputāta, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Andra Saknes kandidatūras virzīšanu SIA „Madonas slimnīca" valdes locekļa amatam, – uzsvēra Bruno Kokars.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px