21. jūnijā Sarkaņu pagasta Rēķu kalnā jau otro gadu notika ugunsskulptūrām veltīts pasākums.
Pēc pārcelšanās no Biksēres ūdenskrātuves tēlnieku grupa ugunsskulptūras veidoja jaunā vietā, ar nedaudz citu māksliniecisko uzdevumu. Pērn, piemēram, kā nosacījums tika izvirzīts skulptūru nekustīgums, lai objekti būtu pašpietiekami un kustību radītu vien ugunsliesmas. Šogad mākslinieki savu darbu iecerē bija brīvāku skatu un to radīšanā iekļāva arī kinētisko aspektu.
Pēc folkloras kopas „Vērtumnieki" un „Libe" priekšnesumiem savu pienesumu 21. jūnija vakarā sniedza virtuozs uguns žonglieris. Savukārt nākamais solis bija ugunsskulptūru iedegšana, ko bija izveidojuši autoru līdzi paņemtie bērni un asistenti. Pēc tam jau īstenie profesionāļi no kalna pakājes pamazām, aizdedzot savas skulptūras, skatītājus veda kalna virsotnē. Pārliecinoši un skaisti publiku priecēja Maijas Puncules izveidotās augu lapas, Armanda Vecvanaga ugunspuķes, Māra Gaiļa pieneņpūkas sfēra, Ineses Valteres un Donatas Mockus divi gaiļi un Kārļa Īles radītā saule. Tautas dziesmas un populāras dziesmas fonā dziedāja Zane Imša, un jāņuguns spēks pārņēma ikvienu, kas vasaras saulgriežus svinēja Rēķu kalnā.