Kopumā no sabiedriskās kārtības un drošības viedokļa garās Līgo svētku brīvdienas Valsts policijas Vidzemes reģionā aizvadītas salīdzinoši mierīgi.
„Kā jau ierasts, policijas klātbūtne bija nepieciešama dažādos konfliktos, kas izcēlušies iereibušo svinētāju starpā. Arī situācija ceļu satiksmē vērtējama pozitīvi, jo nav noticis neviens ceļu satiksmes negadījums, kurā būtu bojāgājušie vai gūtas smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Diemžēl neiepriecina fakts, ka ievērojami pieaudzis pieķerto dzērājšoferu skaits, – informē Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Nikolajs Tkačs. – Reibumā pieķerti 33 automašīnu vadītāji, tas ir par 20 vairāk nekā pērn šajā laikā. Šis rādītājs liecina vien par to, ka joprojām ir autovadītāju kategorija, kurus nebiedē ne bargie sodi, ne fakts, ka viņi apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Policija turpinās kontrolēt autovadītājus, lai novērstu gadījumus, kad šoferi pie stūres sēdušies reibumā.
Ceļu satiksmē kopumā reģistrēti 59 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem astoņos negadījumos cietuši deviņi cilvēki, taču traumas nav bijušas dzīvībai bīstamas. Divi cilvēki guva traumas Madonas novadā, autoceļa Madona-Mētriena 4. kilometrā uzbraucot uz ceļa iznākušam alnim.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas vecākā inspektore