Atzīmējot „Latvenergo" koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa „eXperiments" 20. gadadienu, tika godināti fizikas skolotāji – skolēnu komandu konsultanti.
Pedagogi piedalās konkursā, nežēlojot laiku un spēku, jo tic tā idejai radīt jauniešos interesi par fiziku. Vairāk nekā 150 skolotāju regulāri iesaistās „eXperimentā", turklāt daļa no tiem piedalījušies pat 10, 11, 12 un arī 20 gadu.
Erudīcijas konkursa pirmsākumi meklējami 1995. gadā. Sākotnēji tas bija pazīstams ar nosaukumu „Vatiņš", „Voltiņš", „Kam gaišāka galva?", „Gaišākā galva", bet pēdējos gados konkurss tiek dēvēts par „eXperimentu". Gadu gaitā mainījies ne tikai konkursa nosaukums, bet arī norise un formāts – no teorētisku uzdevumu risināšanas par elektrodrošības jautājumiem darba burtnīcās līdz atbilžu meklēšanai sarežģītākajos fizikas tematos televīzijas raidījumā. Konkursa mērķis nemainīgi ir radīt jauniešos interesi par fiziku un mudināt tālāko profesionālo attīstību eksakto zinātņu jomā.
AS „Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, uzrunājot klātesošos, novērtēja skolotāju ieguldījumu konkursantu sagatavošanā: „Kopš konkursa sākšanās fizikā ir izglītota un ieinteresēta vesela paaudze. Ir gods apzināties, ka „Latvenergo" koncerns ir devis artavu jaunu eksakto zinātņu speciālistu piesaistīšanā, tomēr tas bijis iespējams tikai ar aktīvo un pašaizliedzīgo skolotāju atbalstu. Paldies pedagogiem par uzdrīkstēšanos, pašaizliedzību, neskaitāmām pavadītajām stundām un ieguldīto enerģiju ārpus noteiktā darba laika un mācību programmas!"
Godinot ilggadējos konkursa skolotājus konsultantus, tika pasniegtas pateicības un piemiņas balvas vairākās nominācijās – „Motivācijas paraugs" (stāžs 3 līdz 4 gadi), „Enerģijas un iedvesmas avots" (stāžs 5 līdz 9 gadi), „Sudraba tilts" (stāžs 10 līdz 14 gadu) un „Zelta pamati" (stāžs 15 līdz 20 gadu).
Īpaša pateicība nominācijā „Enerģijas un iedvesmas avots" tika izteikta arī Madonas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājai Vijai Bebrišai un Anitai Mušai no Vestienas pamatskolas.