Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Piešķir līdzekļus šķeldas laukuma izbūvei

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 04.06.2015.

Piešķir līdzekļus šķeldas laukuma izbūvei
Burtu lielums

Par SIA „Madonas siltums" ieceri izbūvēt šķeldas uzglabāšanas laukumu pie katlumājas Augu ielā 27a laikraksta lasītājus esam jau informējuši.

SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis šāda laukuma izbūvi skaidro ar nepieciešamību nodrošināt optimālu šķeldas uzglabāšanu un transporta izdevumu samazināšanu. Pēc tā izbūves būs iespējams atteikties no pašreizējā šķeldas uzglabāšanas laukuma Rūpniecības ielas rajonā, kas tiek nomāts no SIA „Dienvidu celtnieks". Sakarā ar slikto reljefu un slikto tehnisko stāvokli tas vairs nav piemērots kurināmā glabāšanai. Reizēm esot pat tā, ka šķelda mirkst ūdens peļķēs, līdz ar to tai vairs nav tādas siltuma atdeves. Turklāt nomātais laukums atrodas arī daudz tālāk no katlumājas Zābera ielā 6, uz ko galvenokārt tur glabātā šķelda tiek arī vesta.
– Šī laukuma izveidei, kurā tiks uzkrāts kurināmais Augu ielas un Zābera ielas katlumājas vajadzībām, lai nodrošinātu ar siltumu daudzdzīvokļu mājas un citus objektus apkures sezonā, uzņēmums ir jau ieguldījis 16 500 EUR un pamatnes izbūvei zem asfalta seguma ieplānojis vēl 8000 EUR. Taču ar to nepietiek, lai pabeigtu šķeldas laukuma izbūvi pilnībā, tāpēc griezāmies Madonas novada pašvaldībā. Deputāti šo jautājumu izskatīja Madonas novada domes sēdē 28. maijā, un vairākums nobalsoja par 35 000 EUR piešķiršanu SIA „Madonas siltums" pamatkapitāla palielināšanai šķeldas uzglabāšanas laukuma asfalta kārtas izbūvei Madonā, Augu ielā 27a. Esam ļoti pateicīgi domei par šādu izpratni, it īpaši situācijā, kad siltumenerģijas pakalpojumu sniegšana Dzelzavas un Liezēres pagastā uzņēmumam aizvadītajā apkures sezonā ir nesusi zaudējumus, neraugoties uz to, ka centāmies ieekonomēt, cik vien tas bija iespējams. Katrā ziņā tas ir ieguldījums uzņēmuma nākotnē, šķeldas laukuma izbūve jau nav pasākums „vienai dienai", – akcentēja Uldis Lielvalodis.
Vaicāts, kad tiek plānota tā nodošana ekspluatācijā, uzņēmuma vadītājs atklāja, ka laukuma izbūve, iespējams, tiks pabeigta jau jūnijā. Šķembas patlaban tiek vestas, atliek vien uzklāt asfaltu.
– Mēs esam ieinteresēti to pabeigt pēc iespējas ātrāk, lai būtu, kur novietot šķeldu nākamajai apkures sezonai, tā varētu izžūt un mums būtu kvalitatīvs kurināmais, – piebilda Uldis Lielvalodis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px